EN|RU|UK
 За кордоном
  14176  124
Матеріали за темою:

 Російська Зарубіжна Церква припинила відносини зі Вселенським патріархатом

Архієрейський синод Російської зарубіжної церкви оголосив про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом через його наміри надати автокефалію єдиній українській церкві.

Відповідну заяву опубліковано на сайті Російської зарубіжної церкви, передає Цензор.НЕТ.

Церква повідомила, що не відновить відносини із Константинополем, поки він не "припинить свої беззаконня".

"Духовенство нашої Церкви не може служити в будь-якому приході Константинопольської Церкви або запрошувати священнослужителів цієї Церкви послужити в наших храмах. Також мирянам не дозволяється причащатися Святих Христових Таїн у храмах Константинопольського Патріархату. Повідомляємо також, що Російська Зарубіжна Церква не братиме участі в жодних богословських церковних зборах, а також у діалогах ... які очолюють (або співголовами яких є) архієреї і священнослужителі Константинопольської Церкви", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092268
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору