EN|RU|UK
 Суспільство, Здоров'я
  6311  177

 Електронний документообіг і безкоштовна діагностика: в МОЗ розповіли, які зміни в охороні здоров'я очікують українців у 2019 році

У 2019 році в рамках розпочатої реформи охорони здоров'я українців очікує низка змін.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

"Всі комунальні медичні установи країни, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри, з січня 2019 року перейдуть на оплату за послуги за контрактами з Нацслужби здоров'я", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що в 2018 році в електронній системі охорони здоров'я медустанови можуть тільки підписувати декларації про вибір лікаря й укладати договори з Нацслужби здоров'я. У 2019 сімейні лікарі, терапевти і педіатри перейдуть на електронний документообіг: електронні медична карта пацієнта, рецепти на "Доступні ліки", направлення до вузьких спеціалістів, лікарняні листи.

"До кінця 2019 сімейні лікарі працюватимуть без паперу", - повідомили у відомстві.

Наступний етап після реформи первинної ланки розпочнеться з другої половини 2019 року — програма "Безкоштовна діагностика". Це 80% потреби пацієнта з діагностики у сімейного лікаря, терапевта або педіатра, найбільш необхідні безоплатні дослідження і аналізи, консультації вузькопрофільних спеціалістів. За направленням сімейного лікаря, терапевта і педіатра пацієнти зможуть проходити такі обстеження як рентген, УЗД, мамографія, ехокардіографія серця та інші безоплатно у будь-якому медзакладі, який уклав договір з Нацслужбою здоров’я. Таким чином, на нову модель фінансування почнуть переходити поліклініки, які є закладами спеціалізованої амбулаторної допомоги.

"Ще одне велике завдання, яке стоїть перед Міністерством охорони здоров’я та Нацслужбою здоров’я — розробка державної програми медичних гарантій на 2020 рік, яка вперше буде ухвалена разом з Державним бюджетом на 2020 рік. Вона включатиме всі рівні надання медичних послуг, які оплачуватиме Нацслужба здоров’я у 2020 році за принципом "гроші йдуть за пацієнтом"", - додали у відомстві.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092244
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору