EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  18532  84
Матеріали за темою:

 Лаври належать державі, їх передача Українській церкві неминуча і відбудеться без насильства, - Євстратій (Зоря)

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський, спікер Української православної церкви Київського патріархату Євстратій (Зоря) прокоментував питання з приводу того, кому мають належати всі православні українські монастирі, які мають статус лаври - Києво-Печерська, Почаївська та Святогірська.

Про це священнослужитель заявив під час чату на "Главреді" інформує Цензор.НЕТ.

"Що стосується лавр, то вони як майнові комплекси належать державі і тільки передані в користування монастирям Московського патріархату. Наша принципова позиція полягає в тому, що в історичній перспективі ці українські святині будуть належати Українській церкві, як святині в Росії належать до російської церкви, святині в Румунії - до румунської церкви і так далі", - заявив архієпископ.

Однак, на його думку, на цей момент ще передчасно давати прогнози на тему майнової належності лавр.

"Яким чином це відбудеться, прогнозувати рано. Найбільш ймовірно, що шляхом добровільного рішення більшості ченців цих монастирів. Але одне можна стверджувати зараз з точністю і усією відповідальністю: цей процес буде без насильства і не призведе до жодних негативних наслідків для церкви і України. Можливо, це станеться через рік, три, п'ять або десять. Насправді це не так вже й важливо. Головне, що всі мусять усвідомлювати неминучість довершення цієї справи і необхідність дотримання принципів ненасильства", - підсумував спікер УП Ц (КП).

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092239
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору