EN|RU|UK
 Суспільство, За кордоном
  24468  141
Матеріали за темою:

 У РПЦ закликають прихожан не впадати в зневіру: Щойно Варфоломій помре, все повернеться до норми

Російським православним вірянам і всім співчутливцям Російської церкви не варто впадати у відчай, попри те, що подолати церковний розкол, викликаний діями Константинополя, не видається можливим у найближчій історичній перспективі.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Новий День", з таким напуттям виступив настоятель храму мучениці Татіани при МДУ протоієрей Володимир Вигилянський.

У глибокому минулому, нагадав протоієрей, неодноразово були віроломні спроби подібного розколу - з політичних або економічних мотивів, зокрема, дві ганебні унії, на які погоджувався Константинополь: Ліонський собор у XIII столітті і Флорентійський собор у XV столітті.

"Але потім розкол вигоювався. Вони каялися в цьому і поверталися назад. За життя патріарха Варфоломія, думаю, таких шансів немає, але щойно він помре, я вважаю, все буде в нормі. Це пов'язано і з його особистістю, і з політичним контекстом. Відомий його зв'язок з Америкою, в Туреччині протягом десятиліть він тримався на підтримці американських президентів. Все, що відбувається, пов'язане з великою геополітикою", - розсудив Вигилянський.

Нагадаємо, в січні Варфоломію виповниться 79 років.

Нагадаємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому йшлося, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092185
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору