EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  863  7
Матеріали за темою:

 Сьогодні суд переходить до фінальної стадії у справі Корнілова, обвинуваченого в замаху на Чорновол у грудні 2013 року

У п'ятницю, 19 жовтня, Бориспільський міськрайсуд перейде до фінальної стадії розгляду справи Ігоря Корнілова, обвинуваченого в скоєнні замаху на життя нардепа, а тоді журналістки Тетяни Чорновол увечері 25 грудня 2013 року.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

На засіданні суду 18 жовтня суд допитав потерпілу Тетяну Чорновол та обвинуваченого Ігоря Корнілова.

Тетяна Чорновол підтвердила свої свідчення, раніше зафіксовані на впізнанні, що Корнілов є тією людиною, яка в той час, коли машина нападників зупиняла її машину, підрізаючи на дорозі, намагався залізти до неї в машину і вибив заднє скло. У той час, коли в процесі втечі вона впала в кювет і під час завдання їй побоїв вона не бачила, хто саме її бив, але з упевненістю припускає, що це в тому числі був Корнілов, бо він був найбільшим з нападників.

Корнілов підтвердив, що під час скоєння нападу на Чорновол перебував у Києві, хоча постійно проживав у Кам'янському (на той момент - у Дніпродзержинську). За його словами, він був знайомий з двома фігурантами справи і кілька разів з ними зустрічався під час свого перебування в Києві, але до нападу на Чорновол ніяк не причетний.

"Я повернувся в Дніпродзерджинськ. З засобів масової інформації я дізнався, що було скоєно напад на Тетяну Чорновол. Буквально через 10 днів приїхали слідчі органи, провели у мене вдома обшук, опитали мене щодо цього інциденту. Взяли відбитки пальців та ДНК. Мене запитали, чи знаю я Зінченка. Я знав, тому що ми з одного міста. Також запитали, чи знаю Залюбовського і Котенка. Таких людей я не знаю. Після цього мене неодноразово викликали на допит, запитували з приводу Нетребка (засуджений за напад на Чорновол, помер у в'язниці, за офіційною версією, наклавши на себе руки - ред.), це мій друг. З мене не брали підписку про невиїзд навіть. А в 2014 році я дізнався, що перебуваю в міжнародному розшуку. З того часу я ні від кого не ховався. У 2017 році, після вбивства Нетребка мене заарештував КОРД. З мене вирішили зробити цапа-відбувайла. Ось і все", - сказав він у залі суду.

Водночас Корнілов не зміг назвати прізвище свого знайомого, у якого він зупинявся в Києві 24-27 грудня. Також він не зміг сказати, про що він розмовляв з фігурантом справи Олегом Нетребком, з яким зустрічався в Києві двічі. В обох випадках він послався на те, що не пам'ятає ці факти.

"Я на 100% впевнена, що я його бачила, коли він розбивав машину. З приводу того, що він мене бив - впевненість дуже висока, відсотків 80%", - стверджує Тетяна Чорновол.

У 2017 році Нетребка знайшли повешеннім в тюремній камері. За офіційною версією, він наклав на себе руки. Чорновол припускає, що його могли схилити до такого кроку.

"Показання, які Корнілов сьогодні дав суду, дуже схожі на справу Гіві Немсадзе. Це відомий кілер 90-х з Донецька. Він тривалий час переховувався. За часів Януковича вирішив реабілітуватися, зробив нібито явку з повинною. І він давав цікаві свідчення суду: нібито всі задокументовані вбивства, за якими є свідки і багато протоколів, здійснював не він, а його брат Гурам Немсадзе. і фігурує в справі "Г. Немсадзе "- це не він, а його брат Гурам. Але на той момент брат уже був покійним. І Гіві дав свідчення проти свого покійного брата, порушивши всі правила поваги до мертвого родича. Тут я бачу той же підхід, коли Корнілов намагається повісити злочин , в якому він безпосередньо брав участь, на свого нині покійного шефа", - додала вона.

Також Чорновол заявила, що хотіла б бачити хоча б як свідка Олександра Храмцова - справжнього власника автомобіля, на якому її переслідували нападники. Його вона вважає одним з організаторів вбивства.

Суд заслухавши свідчення обох сторін, оголосив перерву до 15:00 19 жовтня. При цьому запобіжний захід у вигляді арешту Корнілова закінчується в неділю, 21 жовтня.

Прокурор відділу ГПУ Юлія Малашич прокоментувала журналістам, що має намір сьогодні довести суду обґрунтованість висунутого обвинувачення.

"Показання обвинуваченого відповідають загалом стратегії захисту, яку він обрав під час досудового розслідування. Отже кардинально нових обставин повідомлено не було ... Я сподіваюся, що ми перейдемо до судових дебатів, де я зможу підтвердити і довести колегії суду, що висунуте звинувачення є обґрунтованим ... Позиція обвинуваченого ще з досудового розслідування базувалася на тому, що він не має жодного стосунку до подій, які мали місце в грудні 2013 року, а саме до вчинення нападу на Тетяну Чорновол. Що з фігурантами справи не знайомий, тільки з двома особами, які, на його думку, якщо і мали стосунок, то не пов'язані з ним якимось умислом ...

І друга обставина. Незважаючи на категоричні вказівки відсутності будь-якого спілкування в цьому кримінальному провадженні, в тому числі з двома іншими фігурантами, які були засуджені в 2015 році, щонайменше дивним видається збіг, що в обвинуваченого і в інших обвинувачених у цій справі один і той же адвокат. Це дивний збіг при великій кількості захисників. Інше питання - це записи з приводу нагадування про алібі, які були виявлені під час затримання обвинуваченого".

Проти Корнілова висунуто звинувачення в замаху на вбивство.

"Потерпілу залишили на узбіччі в зимовий період часу з чисельними тілесними ушкодженнями, з ураженими життєво важливими органами. Вона була позбавлена ​​можливості отримати допомогу. Якби не виявлення на дорозі її машини з ушкодженнями, які давали підстави припускати, що мав місце напад, її могли б не знайти і не надати вчасно допомогу. Тому я вважаю, що дії обвинуваченого підпадають під ознаки кваліфікації, яка була висунута органом досудового розслідування", - додала прокурор.

У свою чергу адвокат Корнілова має намір довести, що його підзахисний до злочину не причетний.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092160
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору