EN|RU|UK
 Суспільство
  5943  54
Матеріали за темою:

 Андріївська церква залишиться у власності держави, співробітники пам'ятки роботи не втратять

У заповіднику "Софія Київська" розповіли про подальшу долю пам'ятки.

Національний заповідник "Софія Київська" укладе угоду з представниками Вселенського патріархату про користування Андріївською церквою, розташованою в Києві на Андріївському узвозі, 23. Про долю пам'ятки після передачі в користування Вселенського патріархату прес-служба заповідника розповіла на своїй сторінці в Facebook, повідомляє Цензор.НЕТ.

Андріївська церква залишається у власності держави і надалі перебуватиме на балансі заповідника. Крім того, весь штат пам'яткоохоронців заповідника продовжить свою роботу, виконуючи вимоги законодавства з охорони пам'яток.

"З представниками Вселенського патріархату буде укладено договір про користування пам'яткою згідно з чинним українським законодавством", - йдеться в заяві.

Також наголошується, що реставрація Андріївської церкви буде продовжена до її повного завершення, після чого її буде знову відкрито для відвідувань.

"Національний заповідник "Софія Київська" має достатній досвід співпраці з представниками церков різних конфесій (Кирилівська церква, Тепла Софія) для того, щоб забезпечити гідне існування нашої пам'ятки - Андріївської церкви", - наголошується в заяві.

Нагадаємо, сьогодні, 18 жовтня, ВР ухвалила закон "Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська" (№9208), внесений президентом України. Голова ВР Андрій Парубій підписав цей закон й направив на підпис президенту.

Законом встановлено, що Андріївська церква, розташована в Києві на Андріївському узвозі, 23 (яка є видатним об'єктом культурної спадщини, пам'яткою архітектури національного значення), як культова споруда, що перебуває в державній власності, передається в безоплатне постійне користування Вселенського патріархату для звершення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092134
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору