EN|RU|UK
 Політика України
  3311  69

 Україна повинна переконати партнерів у необхідності поставок зброї: руками вже давно не воюють, а хороше озброєння є у Заходу, - екс-заступник голови служби безпеки Ізраїлю Ілан

Офіційний Київ повинен використовувати досвід Ізраїлю у спробах переконати Захід, що конфлікт на Донбасі - це спільна проблема.

Про це на X Національному Експертному Форумі в Одесі заявив заступник директора Загальної служби безпеки Ізраїлю (Шабак) у 2010-2011 роках Іцхак Ілан, зокрема, відповідаючи на запитання президента Інституту Горшеніна Вадима Омельченка, що необхідно зробити Україні, щоб підтримка наших міжнародних партнерів була ефективнішою, передає Цензор.НЕТ із посиланням на lb.ua.

"Деякі зарубіжні партнери України поводяться, як вели себе щодо Ізраїлю свого часу, тобто недостатньо активно", - зазначив Вадим Омельченко, додавши що на отримання підтримки від зарубіжних партнерів у Ізраїльської держави також пішло багато часу.

"Іноді вдаючи, що це їх не стосується або переконуючи, що це їх не стосується, зарубіжні партнери не так легко і швидко допомагали Ізраїлю в дипломатичному і військовому планах, в наданні летальної зброї і технологій. Це не відразу почалося. Звичайно, не можна порівнювати закордонне лобі Ізраїлю і України, але Ізраїль багато робив для того, щоб переконати західних партнерів, що проблема Ізраїлю - це і їхня проблема", - розповів Омельченко. Іцхак Ілан у відповідь запропонував взяти на озброєння кроки Ізраїльської держави для ефективного протистояння ворогу в гібридній війні.

"Перше, що необхідно в цьому процесі (отримання підтримки на міжнародному рівні - ред.), - це лобі. У нас було міцне і сильне лобі. Спочатку в США, а потім у Європі", - заявив він.

Друге, що має робити країна в умовах гібридної війни, вважає Ілан, - це переконати партнерів у необхідності постачати зброю.

"Отримати їхню зброю - це найголовніше. Без зброї ми не можемо воювати. Руками вже давно не воюють. А добре озброєння має Захід", - зазначив він.

Сукупність сильного лобі для підтримки з боку міжнародних партнерів і спільні політичні інтереси - це запорука успіху в протистоянні агресору. За його словами, також вкрай важливо враховувати, що підтримка союзників не залежить від того, праві ви чи ні. "Головне тут - чи відповідає це інтересам самих союзників. Цей фактор завжди потрібно враховувати під час переговорів з міжнародними партнерами для отримання їхньої підтримки", - резюмував екс-заступник директора Загальної служби безпеки Ізраїлю (Шабак).

За його словами, Ізраїль вже багато років перебуває в стані гібридної війни з Іраном, і найстрашнішою її стороною є "терористичні операції і теракти з боку ХАМАСу і Хезболли". Тому Україна, на думку Іцхака Ілана, могла б запозичити ізраїльський досвід у протистоянні з Росією.

"Складність гібридної війни у відсутності адресності. Складно дізнатися, де і хто вони (противники - ред.). Плюс вони діють за допомогою цивільного населення всередині країни, що ускладнює процес боротьби. Але як Ізраїлю вдається вести ефективну війну? Головне - це військова розвідка, щоб дізнатися, довести і потім покарати. Друге - це планування оборонних засобів і зв'язків, систем ППО. Третє - застосування різких заходів під час операцій, адже оборонні механізми не завжди дають результат... Четверте - це не дати можливість країнам, які перебувають за лаштунками й організовують цей конфлікт, уникнути відповідальності. П'яте - міжнародне співробітництво проти країни, яка організовує цю війну. І шосте, головне - це терпіння, адже ця війна може тривати довго", - підкреслив він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092080
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору