EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  7385  43
Матеріали за темою:

 Анафему з Філарета Синод зняв одностайно, - помічник Вселенського патріарха Макаріос

Синод Вселенського патріархату розглянув апеляцію Предстоятеля УПЦ КП з рішучістю та одностайністю.

Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомив помічник Вселенського патріарха, професор Патріаршої академії Криту Макаріос Христопольский, передає Цензор.НЕТ.

"Святіший Патріарх Варфоломій не приймає швидких і поверхневих рішень. Хоча це рішення було прийнято на останньому Синоді, Вселенський Патріархат протягом багатьох років вивчав це питання", - розповів владика Макаріос.

За словами представника Константинополя, Предстоятель УПЦ КП "подав Святішому Патріарху Варфоломію шість апеляцій "екліту", і кілька років тому була створена спільна комісія з ієрархів Вселенського Патріархату та ієрархів Російської Церкви для вивчення церковного розколу в Україні".

"На жаль, Московська Церква необґрунтовано перервала роботу цієї комісії, і відтоді відповідальна за те, що не вживалося жодних зусиль до вирішення цієї проблеми. Однак в розумінні ієрархів нашої Патріархії дозріла необхідність розгляду апеляції "екліту" (право верховного церковного суду заслуховувати справи , за якими подана апеляція. - Ред.) Філарета. Патріарх Варфоломій виніс це на розгляд Синоду в потрібний час. Не тільки не виникло ніяких заперечень, але навпаки, з великою рішучістю й участю було прийнято одностайно е рішення", - додав владика Макаріос.

Нагадаємо, 11 жовтня за результатами засідання Синоду було оголошено рішення, в якому говориться, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлений канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092050
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору