EN|RU|UK
 Політика України
  2544  45

 "Укрметалургпром" заявив про масове вивезення українського металобрухту в невизнане Придністров'я

Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" просить українську владу, правоохоронні органи і "Укрзалізницю" заборонити вивезення металобрухту в Придністров'я на Молдавський металургійний завод, який фактично контролюється проросійською владою Придністров'я, а також наближеним до Кремля олігархом Алішером Усмановим, щодо якого раніше РНБО ввів санкції.

Про це йдеться в статті 112.ua "Коли і санкції - не перешкода: Україна через Придністров'я спонсорує одіозного олігарха?".

Повідомляється, що, за даними "Укрметалургпрому", в 2017 році з України було експортовано 486 тис. т металобрухту, з яких 270 тис. т або 56% потрапило на Молдавський МОЗ. "Зараз ситуація погіршується: так, за січень-квітень 2018 р. з 216 тис. т, які були експортовані з України, 135 тис. т або 63% опинилися на цьому придністровському підприємстві", - йдеться в листі об'єднання, який металурги направили в центральні органи влади, правоохоронним органам і в "Укрзалізницю" з проханням у найкоротший термін вжити заходів щодо припинення поставок.

При цьому в "Укрзалізниці" підтвердили факт, що відвантаження металобрухту в цьому напрямку тривають, оскільки "зараз відсутні обмеження на навантаження відповідної номенклатури вантажів на адресу Республіки Молдова, що не дає підстав не підтверджувати плани перевезень цього виду вантажу".

Зазначено, що за документами вантаж вирушає до Молдови, молдавського трейдера Novastal Prim, а за фактом їде на ММЗ, пов'язаний з Алішером Усмановим, продукція ж заводу поставляється в РФ, що стратегічно небезпечно для України.

Так, "Укрметалургпром" попросив українську владу, правоохоронні органи та "Укрзалізницю" в найкоротший термін впровадити конвенцію на перевезення всіх вантажів на ММЗ (станція призначення Рибниця), а також передбачити і впровадити заходи проти порушників санкцій щодо ММЗ. "З огляду на ризик порушення санкцій від 14 травня поточного року шляхом організації альтернативних схем поставок сировини з України на адресу ММЗ через сусідні станції/інших вантажоодержувачів, а також з урахуванням того факту, що ММЗ є єдиним метпідприємств Молдови і територіально розташований в ПМР, ввести конвенцію на перевезення ключової металургійної сировини - ЕТСНВ: Лом чормету (316) - на адресу всіх одержувачів через найближчі до станції Рибниця станції ЧФМ (ДП "Залізниці Молдови"), зокрема: Ковбасна, Веренкеу, Рибниця, Матеуц, Шолденешть, Кобильня", - йдеться в листі об'єднання.

Нагадаємо також, що Молдавський металургійний завод в Придністров'ї, куди поставляється сировина, внесений до списку санкцій указом президента від 24 травня 2018 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092022
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору