EN|RU|UK
 Політика України
  18700  286

 Рада схвалила передачу Андріївської церкви в користування Вселенського патріархату. ВIДЕО

Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому президентський законопроект (№9208) "Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська".

Як повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ, таке рішення з другої спроби підтримали 237 народних депутатів.

Зазначимо, з першої спроби законопроект не вдалося прийняти - "за" було всього 216 нардепів. Спікер Андрій Парубій запропонував проголосувати за повернення до голосування за законопроект (235 голосів).

Опоблоківець Нестор Шуфрич у цей час намагався перебити Парубія, "штурмував" президію і кричав, що у нього є зауваження.

Спікер ВР відреагував на це так: "Чорти нехай бісяться, а українські сили голосують "за"".

...

Законопроект передбачає, що Андріївська церква (адреса: м.Київ, Андріївський узвіз, 23), яка є об'єктом культурної спадщини і пам'ятником архітектури і перебуває в державній власності, передається в безоплатне постійне користування Вселенського патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій.

"Використання Андріївської церкви Вселенським патріархатом здійснюється з дотриманням законодавства про охорону культурної спадщини", - сказано в документі.

Також проект закону пропонує внести зміни в закон України "Про свободу совісті та релігійні організації", доповнивши його статтею 17-1, згідно з якою передача Андріївської церкви в постійне користування не тягне за собою виключення її з переліку об'єктів нерухомої культурної спадщини Національного заповідника "Софія Київська".

Згідно із законопроектом, договір про передачу в постійне користування Андріївської церкви повинен містити такі умови: найменування культової споруди як об'єкта державної власності, як пам'ятки культурної спадщини національного значення, умови і режим використання, збереження, охорони та утримання в належному стані пам'ятки національного значення, доступу до такого пам'ятника відповідно до законодавства про охорону культурної спадщини тощо

На думку автора, передача Андріївської церкви в користування Вселенському патріархату буде сприяти прискоренню отримання Томосу - визнання Світовим Православ'ям помісної православної церкви України.

"Держава намагається всебічно підтримувати, в рамках чинного законодавства, цього процесу і створити гідні умови для здійснення своїх найважливіших представницько-комунікативних функцій екзархами Вселенського патріархату. Повноцінне ж функціонування цього представництва, серед іншого, вимагає також забезпечення належною гідною культовою спорудою, в якій посланці Вселенського патріархату зможуть регулярно здійснювати богослужіння", - сказано в пояснювальній записці.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3092002
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору