EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  822  6

 Нові будівельні норми для станцій метро передбачають доступність для людей з інвалідністю, - Парцхаладзе

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми (ДБН)

За словами заступника голови Мінрегіонбуду Льва Парцхаладзе, зокрема, у проекті нових ДБН В.2.3-7:201X "Метрополітени. Основні положення" пропонується обов’язково облаштовувати зручні засоби доступності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення при новому будівництві та реконструкції станцій метрополітену, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

"На жаль, більшість громадських об’єктів та транспорту в Україні досі залишаються недоступними для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Станції метрополітену не є виключенням. Люди змушені залишатися вдома чи користуватися послугами таксі, щоб не долати незручні пандуси та інші перешкоди у метро. Ми прагнемо до створення реального безбар’єрного середовища в Україні, яке буде комфортним, зручним і безпечним для кожного. Тому під час оновлення державних будівельних норм щодо метрополітенів плануємо передбачити низку обов’язкових заходів для забезпечення безбар’єрності", – сказав заступник Міністра.

Проект нових ДБН В.2.3-7:201X "Метрополітени. Основні положення" передбачає:

  • обов’язкове проектування дверей на входах/виходах із метрополітену не менше 0,9 м для зручності проходу людей з інвалідністю — зараз ширина двері встановлена на рівні 0,8 м;
  • обов’язкове облаштування контрастних або світлових обмежувальних смуг із тактильної плитки на краю платформи – зараз немає норми;
  • обов’язкове встановлення механічних підйомників чи ліфтів, зручних спусків на сходах та підвуличних підземних переходах на виході з вестибюля на поверхню тротуару із нормованим уклоном – зараз немає обов’язкової норми..

Проект оновлених ДБН В.2.3-7:201X "Метрополітени. Основні положення" розроблений ДП "Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій" на заміну діючих ДБН 2010 року.

Крім того, Лев Парцхаладзе нагадав, що Мінрегіон разом з базовим інститутом також розробляє окремі ДБН щодо доступності будинків і споруд для маломобільних груп населення і днями відбулося обговорення запланованих норм. "На відміну від існуючих з 2007 року ДБН – плануємо, щоб нові норми були дійсно дієвими. Прописуємо не просто необхідність створення елементів безбар’єрності, а всі вимоги до них, як мають виглядати. Норми будуть стосуватися доступності для усіх груп населення з інвалідністю: колясочників, тих хто має вади слуху, зору та для інших маломобільних груп населення", – зазначив заступник Міністра.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3091938
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору