EN|RU|UK
 Суспільство
  39295  236
Матеріали за темою:

 РПЦ висунула ультиматум Єрусалимському патріархату, погрожуючи припинити служіння в храмі Гробу Господнього і вимагаючи виступити проти Вселенського патріархату

Російська православна церква погрожує призупинити служіння в храмі Гробу Господнього, якщо Єрусалимський патріархат вирішить надати підтримку рішенню Вселенського патріархату про автокефалію для України.

Як передає Цензор.НЕТ, про ультимативну вимогу РПЦ пише "Сноб" із посиланням на секретаря Російської духовної місії в Єрусалимі ігумена Никона.

Священик РПЦ зазначив, що поки Єрусалимський патріархат взагалі ніяк не відреагував на рішення Синоду РПЦ про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом, проте рано чи пізно йому все ж доведеться це зробити. І якщо Єрусалим вирішить підтримати рішення Вселенського патріархату про автокефалію, то "це буде продовження скандалу" - в цьому випадку РПЦ негайно розірве відносини і з Єрусалимом.

Це, звичайно, не завадить віруючим РПЦ бути присутніми на щорічній церемонії сходження Благодатного вогню - а от причащатися або правити служби там вони вже не зможуть, додав Никон.

Нагадуємо, 14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

11 жовтня по результатам засідання Синоду було оголошено рішення, в якому зазначається, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії Церкві України. Крім того, було скасовано лист синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічний статус предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета.

У понеділок, 15 жовтня, Синод РПЦ визнав неможливим її подальше перебування в євхаристійному спілкуванні з Константинопольським патріархатом.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3091907
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору