EN|RU|UK
 Політика України
  8847  141

 РПЦ поставила себе на шлях самоізоляції з усім світовим православ'ям, розірвавши відносини з Константинополем, - Порошенко

Російська православна церква, розірвавши євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом, поставила себе на шлях самоізоляції з усім світовим православ'ям, заявив президент України Петро Порошенко.

"З очевидної подачі Кремля, керівництва країни-агресора повністю від нього залежне російське церковне начальство заявило про розірвання християнського спілкування з Константинопольською Матір'ю-Церквою. Я переконаний, що така реакція духовної і світської російської влади і повністю залежного від російської влади церковного керівництва підтверджує, що ми з вам на правильному шляху. І так само, як Росія протиставила себе всьому світу в питаннях російської агресії на сході нашої держави, незаконної анексії Криму, позиції щодо Абхазії, Осетії, Придністров'я, так само і зараз, на жаль, Російська церква поставила себе на шлях самоізоляції та конфлікту з усім світовим православ'ям", - сказав П.Порошенко на зустрічі з екзархами Константинопольського патріархату у вівторок у Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

На початку вересня Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Даниїла зі США та єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади в межах підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні. Незабаром після ухвалення цього рішення екзархи прибули в Україну.

14 вересня на позачерговому Синоді Російської православної церкви в Москві було ухвалено офіційну заяву, в якій сказано, що в разі продовження "антиканонічної діяльності Константинопольського патріархату на території Української православної церкви" РПЦ "буде змушена" розірвати євхаристійне спілкування.

Тоді ж Синод РПЦ ухвалив рішення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату і припинити свою участь у тих структурах, де головують його представники. І не згадувати більше патріарха Константинопольського під час богослужінь.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3091541
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору