EN|RU|UK
 Суспільство
  5739  106
Матеріали за темою:

 Велика ідея, яку ми почали у 90-х на фініші, - Кравчук про рішення Синоду Константинопольського патріархату

Перший президент України Леонід Кравчук привітав усіх з початком надання автокефалії української церкви.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться у Фейсбуці Кравчука.

У тексті зазначається: "Вітаю українців з прийняттям Святого і Священного Синоду Вселенського Патріархату історичного рішення про надання автокефалії Українській Православній Церкві!

Процес боротьби за автокефалію не припинявся ніколи, я хочу віддати належне Патріарху УПЦ КП Філарету, який систематично проводив цю роботу, спілкувався із представниками православних церков України та робив спробу об’єднатися у одну помісну церкву, однак, тоді і Українська Автокефальна Церква, і Московська Православна Церква – не були готові до цього.

Сьогодні питання про Українську Автокефальну Церкву піднялося на новий щабель і та велика ідея, яку ми почали у 90-х роках, що українська незалежна держава повинна мати Українську незалежну церкву, на фініші! Підкреслю, ще одне важливе рішення, те що Священний Синод зняв анафему з Патріарха УПЦ КП Філарета та митрополита УАПЦ Макарія і їх послідовників.

Спостерігаючи за висловлюваннями у ЗМІ деяких політиків, чи справедливе рішення Священного Синоду, чи воно відповідає історичним канонам, я переконаний, що політики не можуть брати на себе відповідальність і тлумачити канонічність рішень Синоду.

Наше завдання не допустити протистоянь, що і записано у документі Синоду: "Звернутися до всіх сторін із закликом уникати присвоєння храмів, монастирів та іншої власності, а також утримуватися від будь-яких інших актів насильства і помсти з тим, щоб у всьому були мир і любов Христові".

Тобто ми українці, церква та влада, повинні організувати життя і діяльність в Україні так, щоб не провокувати будь-яких конфліктів. Ми маємо керуватись прийнятим у 1991 році Законом України "Про свободу совісті та релігійні організації", в якому наголошується, що всі церкви в Україні, всі конфесії мають рівні можливості, ніхто нікого не може примушувати обирати до якої церкви ходити, або ж яку віру сповідувати, це вирішує тільки сама людина.

Я звертаюсь до віруючих, що саме Конституцією України та цим Законом гарантується свобода віросповідання, а ті, хто спонукають вас до інших дій, грубо порушують церковні норми і Закон України, за що обов’язково повинні нести відповідальність".

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

9 жовтня в Стамбулі почалося засідання Синоду Вселенського патріархату.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення про визнання канонічності УПЦ КП і УАПЦ.

Також була знята накладена РПЦ анафема на предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Рішенням Синоду в Україні почався процес створення автокефальної церкви.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3091223
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору