EN|RU|UK
 Політика України
  1579  3

 ЦВК призначила перші вибори в 125 об'єднаних громадах на 23 грудня

Центральна виборча комісія призначила перші вибори депутатів сільських, селищних і міських рад, а також відповідних голів і мерів 125 об'єднаних територіальних громад (ОТГ) у 22 областях на 23 грудня.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні ЦВК, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу комісії.

У серпні попередній склад Центрвиборчкому відмовився розглядати призначення виборів у громадах до отримання роз'яснення профільного комітету Ради про можливість їх призначення без проведення місцевого референдуму про об'єднання ОТГ у зв'язку з визнанням Конституційним судом неконституційним закону про референдуми.

Новий склад на засіданні в п'ятницю скасував рішення про розгляд звернень обласних державних адміністрацій про призначення виборів в ОТГ тільки після отримання роз'яснень комітету.

Після цього ЦВК призначила на неділю, 23 грудня, вибори в 125 ОТГ: 15 міських, 22 селищних та 88 сільських), до складу яких увійшли 434 місцеві ради (15, 27 і 492 відповідно).

При цьому, за словами члена ЦВК Андрія Євстигнєєва, серед цих 125 ОТГ в семи триває судовий процес щодо законності їхнього об'єднання, однак ЦВК не підтримала його пропозицію поки не призначати в них вибори через це.

Таким чином, вибори відбудуться у 27 ОТГ Черкаської області, 12 - Миколаївської, 9 - Волинської, 8 - Запорізької та Луганської, 7 - Житомирської, 5 - Львівської, Тернопільської та Чернігівської, 4 - Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Сумської та Чернівецької , 3 - Вінницької, Одеської, Полтавської, Рівненської і Хмельницької, 2 - Херсонської і 1 - Дніпропетровської та Донецької.

Початок виборчого процесу оголошено з 3 листопада. За попередніми підрахунками участь у виборах можуть взяти понад 702 тис. громадян.

Раніше в Україні вже відбулося 707 перших виборів в ОТГ, тому після проведення виборів 23 грудня їх стане 832. Для проведення виборів цього року ЦВК мав прийняти рішення про їх призначення до 13 жовтня включно.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3091190
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору