EN|RU|UK
 Політика України
  4830  53
Матеріали за темою:

 Нехай УПЦ МП не зволікає і включається у переговорний процес щодо створення єдиної помісної церкви в Україні, - Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав представників Української православної церкви (Московського патріархату) включитися в переговори про входження в єдину автокефальну помісну Українську православну церкву.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написав глава МЗС Павло Клімкін, передає Цензор.НЕТ.

"Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП відреагував на мою вчорашню статтю "Уроки Константинополя".
У цьому є дві новини – гарна і погана. Гарна новина в тому, що в УПЦ МП мої статті читають... Погана ж полягає в тому, що там ці статті, на жаль, або не здатні (що зовсім сумно), або не бажають розуміти. Тимчасом моя стаття є усього лиш викладом і аналізом тексту "Вселенський трон і Церква України", який, базуючись на історичних матеріалах, нещодавно опублікував не хто інший, як сам Вселенський Патріархат. У своєму аналізі я наводив або тези Фанару, або прямі і єдино можливі висновки з них. Так що, називаючи мої роздуми недолугими, в УПЦ МП звинувачують у недолугості історію. Для них, схоже, справжня історія дійсно є недолугою", - заявив він.

"Я розумію, що коли правда очі коле, то історія звучить доволі неприємно і її хочеться заховати кудись подалі або, ще краще, узагалі переписати. Але переконаний, що історію завжди краще визнавати, а не приховувати чи фальсифікувати, тим більше, якщо йдеться про історію канонічну. А в моїй статті ідеться якраз про канонічність. У документі "Вселенський трон і Церква України" прямо сказано, що Україна завжди була канонічною територією саме Вселенського патріархату. Мені здається, що з цього цілком можна зробити такий висновок: у такому разі Україна не може бути канонічною територією Москви. Логічно? Схоже, що логіки тут не бачить тільки РПЦ. Можливо, РПЦ має в своєму розпорядженні якісь альтернативні архівні документи (тільки справжні, а не нашвидкуруч сфальсифіковані!), тоді я б із задоволенням із ними ознайомився. Але, оскільки Москва і досі нічим не заперечила Константинополеві, таких документів, очевидно, немає", - додав міністр.

"Зовсім інше питання – як нам поводитися зараз, як зберегти мир і злагоду в українському суспільстві? Автори ж заяви УПЦ МП чи то від нервів, чи то за вказівкою з Москви плутають праведне з грішним. Відштовхуючись від моїх тез про канонічність (а це все ті ж тези Вселенського Патріархату), вони роблять по кілька абсурдних перескоків, щоб висунути проти мене звинувачення. Давайте звіримо їх з текстом моєї статті:

- звинувачення у розпаленні міжконфесійної ворожнечі та дискримінації за релігійними переконаннями.

Цитата з моєї статті: "Менш за все сьогодні Україні потрібні нові чвари і розбрат. Маємо дбати передусім про людей, про вірян, до якого б патріархату вони не належали, про мир і злагоду у нашому спільному домі".

- звинувачення в бажанні позбавити МПЦ РП можливості існувати в Українській державі.

Цитата зі статті: "Не забуваймо, що входження до Помісної церкви буде винятково добровільним. Не державні органи, не церковні ієрархи, а самі прихожани кожної парафії визначатимуть, до якого патріархату вона належатиме. Це надзвичайно важливо, і в цьому запорука миру, взаємного розуміння і поваги".

- звинувачення у звинуваченнях конфесії (тобто УПЦ МП), яка об’єднує українців на всіх теренах нашої держави.

Цитата зі статті: "Забезпечити мир і злагоду, поставити хрест на проблемах минулого може тільки єдина помісна автокефальна Українська православна церква, яка збере під своїм омофором усіх православних України, не поділяючи їх на "московських", "київських" чи нинішніх автокефалів", - парирував Клімкін УПЦ МП.

"Отже, зараз якраз і настав той момент, коли всі православні церкви України мають історичну нагоду довести свою відданість ідеї української єдності та єдності українського православ’я. Тож нехай УПЦ МП не бариться і включається в переговори про входження до єдиної автокефальної помісної Української православної церкви (тільки раджу дослухатися до власного розуму й серця, а не до директив з Москви, бо так діла не буде!) Що ж до звинувачення, що я "московський агент", то з чистою совістю повертаю його до УПЦ МП із пропозицією шукати таких агентів у власних лавах, причому аж ніяк не обмежуючись Інформаційно-просвітницьким відділом. Дуже уважно шукати! Ну, а про те, що таке звинувачення відгонить політичною шизофренією, говорити взагалі зайве. Сподіваюся, що йдеться тільки про політичну", - резюмував Клімкін.

Нехай УПЦ МП не зволікає і включається у переговорний процес щодо створення єдиної помісної церкви в Україні, - Клімкін 01
Нехай УПЦ МП не зволікає і включається у переговорний процес щодо створення єдиної помісної церкви в Україні, - Клімкін 02
Нехай УПЦ МП не зволікає і включається у переговорний процес щодо створення єдиної помісної церкви в Україні, - Клімкін 03

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

9 жовтня в Стамбулі почалося засідання Синоду Вселенського патріархату.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення про визнання канонічності УПЦ КП і УАПЦ.

Також була знята накладена РПЦ анафема на предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Рішенням Синоду в Україні почався процес створення автокефальної церкви.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3091149
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору