EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4680  67

 В Україні мало прихильників як "правої", так і "лівої" ідеології, - опитування "Центру Разумкова". ІНФОГРАФІКА

Близько половини опитаних не змогли визначитися з ідейно-політичним спрямуванням. Із тих, що визначилися, 58% - центристи, 23% тяжіють до "лівих" і 18% - до "правих".

Формальний поділ на "лівих" і "правих" слабо виражений в українському суспільстві, прихильники центристських поглядів становлять більшість у всіх регіонах країни. Про це свідчать результати опитування, проведеного "Центром Разумкова", повідомляє Цензор.НЕТ.

"Визначаючи свою позицію між "лівими" і "правими" за шкалою від 1 до 10 (де 1 - крайня ліва позиція, 10 - крайня права позиція), середнє значення відповідей респондентів становить 5,2 бала. При цьому 23% опитаних тяжіють до лівого ідеологічного крила, 18% - до правого, а переважна більшість (58%) дотримуються центристської позиції. Крайня "права" і "ліва" позиції мають однаково низьку популярність - близько 2%", - сказано у результатах дослідження.

В Україні мало прихильників як правої, так і лівої ідеології, - опитування Центру Разумкова 01.

Згідно з опитуванням, на Заході України респонденти в середньому розташовують себе "правіше" (5,9 балів при середньому значенні по Україні 5,2 бала). Прихильники центристських поглядів становлять більшість (абсолютну або відносну) у всіх регіонах України. На Заході частка респондентів, які віднесли себе до правого ідеологічного спектру, значно більша, ніж в інших регіонах (35%). Зате на Сході, Півдні та в Центрі країни більше, ніж на Заході, частки "центристів" і "лівих".

В Україні мало прихильників як правої, так і лівої ідеології, - опитування Центру Разумкова 02

Автори дослідження зазначають, що жодне з ідейно-політичних напрямків не користується переважною підтримкою громадян. Так, національно-демократичний напрямок вибрали 17% респондентів, соціал-демократичний - 8%, ліберальний - 4%, соціалістичне, екологічне, національно-радикальне, а також політичне спрямування, що включає ідеї возз'єднання України з Росією, вибрали по 3% опитаних.

На Заході дещо більше респондентів, ніж в інших регіонах, асоціюють себе з національно-демократичним напрямком, на Сході і в Центрі - з соціально-демократичним.

В Україні мало прихильників як правої, так і лівої ідеології, - опитування Центру Разумкова 03

У всіх регіонах близько половини опитаних не змогли визначитися щодо самоідентифікації з тим чи іншим ідейно-політичним спрямуванням.

Опитування проводилося соціологічною службою "Центру Разумкова" з 21 по 27 червня 2018 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Лугансько областей. Опитано 2021 респондент віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090988
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору