EN|RU|UK
 Суспільство
  4974  67
Матеріали за темою:

 Сьогодні Вселенська Патріархія ухвалила історичні рішення, - Парубій

Голова Верховної Ради Андрій Парубій вважає, що сьогодні "віховий день" в історії України, коли оголошено рішення про створення автокефальної української церкви.

Як передає Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

Парубій зазначив: "Це віховий день історії України та її Православної Церкви! Вітаю усі рішення Синоду Вселенської Патріархії.

Першим пунктом сьогоднішнього рішення Синоду оголошено про процес надання Українській Помісній Православній Церкві Автокефалії. Щиро сподіваюся, що найближчим часом відбудеться Всеукраїнський Православний Собор у Києві, у якому візьмуть участь всі ієрархи - патріоти України, які проголосять утворення Єдиної Помісної Української Православної Церкви. Я переконаний, що після об'єднавчого собору в Києві, Всесвятійший Патріарх Варфоломій вручить Предстоятелю Помісної Української Православної Церкви Томос про Автокефалію.
Сьогодні Вселенська Патріархія ухвалили історичні рішення, як визнання УПЦ КП та УАПЦ, ідея відновлення Ставропігії Вселенської Патріархії у Києві, а головне сьогодні Вселенська Патріархія скасувала Синодальний лист 1686 року.

Про це сотні років мріяли і зараз вірять у вищу справедливість покоління українців. Українська Православна Церква - Церква Володимирового хрещення вперше з 1686 року виборола свою довгоочікувану незалежність від Москви.

Щиро дякую Вселенському Патріарху Варфоломію за його молитви та батьківську опіку над українським народом.

Дякую Екзархам Всесвятійшого Патріарха за їхню важливу місію в Україні.

Українські державники, душпастирі та світські, кожен на своєму місці і у своїй сфері, багато зробили, щоби нарешті вибороти Єдину Українську Помісну Православну Церкву.

Щиро дякую всім однодумцям та сподвижникам цієї святої справи! Щиро вітаю Український Народ!"

Нагадаємо, 9 жовтня, в Стамбулі почалося засідання Синоду Вселенського патріархату. Очікують, що на ньому розглянуть питання про надання Томосу православній церкві в Україні.

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив рішення про визнання канонічності УПЦ КП і УАПЦ.

Також була знята накладена РПЦ анафема на предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Рішенням Синоду в Україні почався процес створення автокефальної церкви.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090981
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору