EN|RU|UK
 Суспільство
  71777  360
Матеріали за темою:

 Константинополь приступає до створення автокефальної церкви в Україні, - історичне рішення Синоду Вселенського патріархату. ВIДЕО

Вселенський патріархат ухвалив рішення про надання автокефалії українській церкві.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це повідомляє сайт Рatriarchate.org

У тексті зазначається: "Під головуванням Вселенського Патріарха, Священний Синод провів чергову сесію з 9 по 11 жовтня 2018 року, щоб вивчити і обговорити пункти свого порядку денного.

У Священному Синоді обговорювалися, зокрема, церковні справи України, в присутності Його Високоповажності архієпископа Данила Памфілійського і Його Преосвященства Єпископа Іларіона Едмонтонського, Патріарших Екзархів в Україні і після широких обговорень ухвалив:

1) Підтвердити вже ухвалене рішення про те, що Вселенський Патріархат приступає до надання Автокефалії Церкві України.

2) Відновити Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його численних ставропігій в Україні, яка там завжди існувала.

3) Прийняти та розглянути клопотання про апеляцію Філарета Денисенка, Макарія Малетича і їхніх послідовників, які опинилися в розколі не з догматичних причин, згідно з канонічними прерогативами Константинопольського Патріарха, щоб отримати такі петиції з боку ієрархів та іншого духовенства від усіх Автокефальних Церков. Таким чином, вищезгаданих було канонічно відновлено до їхнього ієрархічного або священицького звання і їхні вірні були відновлені до спілкування з Церквою.

4) Скасувати юридичне зобов'язання Синодального листа 1686 року, видане відповідно до обставин того часу, що надало право через оікономію Московському Патріарху призначити митрополита Київського, обраного Асамблеєю Священнослужителів його єпархії, яка буде відзначати Вселенського Патріарха як Першого ієрарха на будь-якому святкуванні, проголошуючи і підтверджуючи свою канонічну залежність від Константинопольської Материнської Церкви.

5) звернутися до всіх сторін, які беруть участь, із закликом уникати присвоєння церков, монастирів та інших об'єктів, а також будь-якого іншого акту насильства і відплати, з тим щоб мир і любов Христа панували".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090954
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору