EN|RU|UK
 За кордоном
  33481  209
Матеріали за темою:

 "Варфоломій сидить у Туреччині, а це країна НАТО - зрозуміло, під чию дудку він танцює. Поїдемо до Києва захищати православні святині", - російські ряджені казаки

На офіційному сайті реєстрового Кубанського козачого війська опубліковано відкрите звернення до Вселенського патріарха Варфоломія I. Російські казаки вимагають від ієрарха відмовитися від наміру надати автокефалію Українській православній Церкві, погрожуючи "виступити на захист єдності і цілісності своєї Батьківщини і своєї Матері-Церкви".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радио Свобода.

Як зазначили у прес-службі Кубанського казачого війська, в даний момент звернення опубліковано тільки на сайті і тільки російською мовою, яку патріарх Варфоломій, турок за національністю, не знає. Чи буде воно офіційно направлено в Фанар - район Стамбула, де розташована резиденція Константинопольського патріарха, поки невідомо.

"Кубанське казаче військо, цілком підтримуючи позицію Московського патріархату, офіційно заявляє, що такими діями Константинополь наближається до червоної лінії, яку не можна переходити. Це порушення церковних правил, крок, який призведе до незворотних трагічних наслідків, і ще більше посилить розірваність українського суспільства і православного світу, - йдеться у відкритому зверненні "від імені всього кубанського казачества". - У ситуації, що склалася, вважаємо належним нагадати, Ваша Святосте, що виникнення Руської православної церкви пов'язане з Хрещенням Русі в 988 році, коли Константинопольський патріарх визнав і підтримав київського князя Володимира Святославича. А з 1687 року Константинопольський патріархат визнав возз'єднання Київської митрополії з Московським патріархатом, назавжди затвердивши їхній нерозривний зв'язок".

Посилаючись на історичні факти, автори звернення забувають: половину своєї історії Російська православна Церква перебувала під церковним контролем Константинополя. А наукові диспути про те, на яких умовах і якою мірою константинопольські ієрархи в кінці XVII століття (до слова, під тиском турецького уряду, який не бажав на той момент сваритися з Московським царством) передали Київ під владу "патріарха Московського і всієї Росії і Північних країн", тривають і через три століття.

"У роки Великої Вітчизняної війни, осіняючи себе хрестом, казаки виганяли нацистську чуму не тільки з Росії, а й із усієї Європи. І коли ми стали відроджуватися після довгих років забуття і гонінь, з нами відроджувалася і міцніла Російська православна церква і православна віра... Ви, Владико, одним розчерком пера хочете зруйнувати усталений мир і духовну рівновагу, яке панує в нашому східнослов'янському регіоні. Але сьогодні прийшла наша черга стати на захист Російської православної церкви... Російське казацтво і, зокрема, казаки Кубанського казачого війська здавна були справжнім "Воїнством Христовим", лицарями православ'я, які завжди були і залишаються готовими виступити на захист єдності і цілісності своєї Батьківщини і своєї Матері-Церкви", - попереджають казаки патріарха Варфоломія.

Про "мир і духовну рівновагу... в східнослов'янському регіоні" кубанські казаки, безумовно, знають не з чуток: разом із російськими військовими вони забезпечували силовий супровід "Російської весни" в Криму, чергуючи біля будівлі Ради міністрів у Сімферополі, на блокпостах "Перекоп" і "турецький вал". Також кубанці (щоправда, меншою мірою, ніж підрозділи Союзу казаків Області Війська Донського на чолі з атаманом Миколою Козіциним) брали участь у бойових діях на Донбасі.

Очевидно, що звернення адресоване, насамперед, до російського читача, щоб продемонструвати єдність реєстрового казачества з позицією Московської патріархії. Це підтверджують як аргументи, які легко можуть бути спростовані в серйозній богословській суперечці, так і мова, якою опубліковане це звернення: навряд чи константинопольський патріарх зможе прочитати текст російською.

У Кубанської митрополії Радіо Свобода заявили, що не мають стосунку до цього звернення, яке до того ж порушує канони - з предстоятелем Церкви має спілкуватися рівний йому предстоятель, а це звернення складене без благословення ієрархії.

- А чи козаки це, нащадки славних запорожців? Здається мені у зв'язку з поданою аргументацією, що не ними це писалося. Константинопольський патріархат тепер усвідомив сприятливий момент повернути собі свою митрополію, яка була передана у 1686 році Москві далеко не вся, а лише в обсязі двох єпископських кафедр - Київської і Чернігівської, позаяк ці землі опинилися тоді під Московською державою і про це просили московські самодержці Іоанн і Петро Олексійович. Більше того, без волі султана, який сподівався на мир із Москвою, ніякої передачі б не відбулося, - прокоментував Радіо Свобода звернення кубанських казаків церковний історик, кандидат богослов'я ігумен Інокентій (Павлов).

За його словами, тодішня Російська церква не стала дотримуватися всіх умов тієї передачі, а саме права Київської кафедри, коли митрополит на неї обирався представниками духовенства та козацтва.

- У будь-якому випадку, Московської держави над Україною вже давно немає. Ось і настав час потурбуватися патріарху Варфоломію облаштуванням Української церкви на засадах автокефалії, до чого у православних у цій країні є прагнення, - підсумував ігумен Інокентій.

- Казаків завжди називали православними лицарями, споконвіку. Коли західні лицарі захищали свої замки і володіння, ми віру Христову захищали. Хто дав право цьому Варфоломію, прекрасно знаючи, яка Церква в Україні справжня, розколювати православних? Знаєте, це продовження війни проти Росії, яка триває всі останні десятиліття. Варфоломій сидить у Туреччині, а це країна НАТО - зрозуміло, під чию дудку він танцює, - на умовах анонімності розповів Радіо Свобода один із районних атаманів Кубанського казачого війська.

За його даними, атамани поки не отримували наказу їхати і захищати храми Московської патріархії в Україні, як добровольцями взимку 2014 року вони поїхали в Крим". Але, якщо наказ буде, ми готові", - додав він.

- Там же наші російські святині, там Лавра. Це ж навіть страшніше, ніж бази НАТО, якщо Лавру займуть розкольники. Російські люди, православні, не дадуть цьому статися! - не сумнівається атаман. - Якщо не вийдемо ми, лаврські святі вийдуть із печер і зупинять це блюзнірство. Ми як паломники поїдемо до Києва, поїдемо захищати православні святині. Повірте, розкольникам буде непереливки.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090926
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору