EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  24596  178

 Генсек ПАРЄ Ягланд заявив про виключення Росії з цієї організації

Якщо Росія не відновить платежі у бюджет Ради Європи у 2019 році, її участь в статутних органах організації буде припинена.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Європейську правду", таку заяву зробив Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд у виступі на дебатах про майбутнє організації.

Генеральний секретар нагадав, що статут дозволяє накладати додаткові санкції на державу, яка не платить членські внески. У цьому разі Комітет міністрів (виконавчий орган Ради Європи, КМРЄ) може припинити участь Росії у роботі ПАРЄ та самого КМРЄ.

Ягланд висловив упевненість, що в разі продовження  відсутності платежів ці санкції буде необхідно накласти  на російську сторону. "За статутом, якщо держава не платить два роки, застосовується стаття 9. Два роки (російських неплатежів) настануть в червні наступного року. І я вважаю, що після цього Комітет міністрів не просто може, а має застосувати цю статтю", - заявив генсек.

"Абсолютно неприпустимо толерувати, щоби країна, яка досі тут, не платила внески. Не можна бути наполовину членом, наполовину ні, це було би катастрофою для всієї конвенції", - додав він.

Ягланд також вперше публічно припустив, що внаслідок конфлікту Росія може взагалі залишити організацію. Досі генсек категорично виключав таку можливість. У разі початку процедури виходу Росії генсек планує змінити бюджет організації.

"Якщо стане ясно, що Росія виходить (Russia is out), то я невідкладно запропоную Комітету міністрів відкоригований бюджет Ради Європи", - заявив він.

Генсек повідомив, що планує офіційно представити цю позицію на зустрічі Комітету міністрів наприкінці цього тижня.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090739
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору