EN|RU|UK
 Політика України
  8720  118

 Більше половини українців готові відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках, - опитування

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у вересні-жовтні 2018 року, 52% опитаних висловили готовність у випадку виникнення відповідної загрози відстоювати територіальну цілісність України зі зброєю в руках (у 2017 таких респондентів було 54%, у 2012 - 33%).

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на результати опитування.

Найбільше таких опитаних на Заході (63%), в Центрі та Півдні - половина. Водночас на Сході відносна більшість (55%) зазначили, що не готові захищати Батьківщину зі зброєю в руках (35% готові, 10% - не визначилися). Патріотично налаштованих більше серед чоловіків і забезпечених опитаних.

Також 62% опитаних підтримують ідею встановлення державного свята Дня захисника України 14 жовтня (25% - не підтримують). При цьому половина (51%) висловлюються проти скасування святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого (у 2017 році таких було трохи більше - 56%). Слід зазначити, якщо прихильників введення свята 14 жовтня найбільше на Заході, то противників скасування радянського свята більше на Півдні і Сході. Прихильників ідеї встановлення Дня Захисника України на Покрову більше серед більш забезпечених, із вищим рівнем освіти та жителів сіл. Цікаво, що не спостерігається відмінностей між статями в підтримці чи непідтримці обох ініціатив. Крім того, серед прихильників ідеї запровадження 14 жовтня як Дня Захисника України, 42% не підтримують скасування святкування радянського свята 23 лютого.

45% опитаних підтримують ідею визнання ОУН-УПА учасниками боротьби за державну Незалежність України (в 2017 - 49%). Третина мають протилежну думку, майже чверть не змогли відповісти. Від початку досліджень у 2010 році рівень підтримки цієї ініціативи виріс у 2,5 рази. Найбільше тих, хто підтримує визнання ОУН-УПА, - на Заході (80%). У Центрі таких респондентів 45%. Тих, хто дотримується протилежної думки найбільше серед жителів Півдня і Сходу (відповідно 52% і 46%). Відносно більше тих, хто підтримує ідею визнання ОУН-УПА, серед чоловіків, більш забезпечених і осіб із вищим рівнем освіти.

56% респондентів позитивно ставляться до ідеї примирення воїнів Радянської армії та ОУН-УПА. 22% висловили протилежну думку, ще 23% не визначилися з відповіддю. Найбільше тих, хто позитивно ставиться до примирення, на Заході (70%), а найменше - на Сході (40%). Дещо більше підтримують ідею чоловіки, мешканці сіл і старші опитані. Серед прихильників визнання ОУН-УПА 79% опитаних згодні з ідеєю примирення. Водночас серед тих, хто не підтримує ідею визнання національно-повстанського руху, таких 36%.

Абсолютна більшість респондентів (82%) погоджується з тезою про те, що під час Другої світової війни воїни Радянської армії захищали свою Батьківщину. Однак порівняно з минулими роками їхня кількість дещо менша (2017 - 90%, 2012 - 96%). 51% опитаних згодні з тезою про те, що під час Другої світової війни воїни ОУН-УПА захищали свою Батьківщину. Рівень підтримки останньої тези такий самий, як і минулого року (порівняно з 2012 зріс у 1,5 рази). Прихильників тези, що воїни ОУН-УПА захищали свою Батьківщину, найбільше на Заході, найменше - на Півдні і Сході.

Аудиторія опитування: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 27 вересня - 4 жовтня 2018 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090688
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору