EN|RU|UK
 Політика України
  5891  44
Матеріали за темою:

 "Нафтогаз" утримав $9 млн переплат "Газпрому" за транзит у рахунок оплати пені за Стокгольмським арбітражем (оновлено)

НАК "Нафтогаз України" направив ПАТ "Газпром" заяву про зарахування переплат за транзит газу в рахунок погашення пені, яка нараховується на заборгованість російської компанії відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу за транзитним контрактом від 28 лютого 2018 року.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на департамент корпоративних комунікацій Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України"

"Сьогодні НАК "Нафтогаз України" направила ПАТ "Газпром" заяву про зарахування переплат за транзит газу в рахунок погашення пені, що нараховується на заборгованість російського монополіста згідно з арбітражним рішенням від 28 лютого 2018 року за транзитним контрактом", - йдеться в повідомленні.

"22 грудня 2017 року Стокгольмський арбітраж переглянув формулу ціноутворення на газ за контрактом щодо поставки газу в Україну, таким чином зменшивши його вартість, що автоматично призвело до зменшення ставки вартості послуг та загальної вартості послуг транзиту газу, які надаються Нафтогазом. Послідовно відмовляючись виконувати рішення Стокгольмського арбітражу, Газпром у 2018 році продовжує платити за транзит більшу ціну, ніж виставляє Нафтогаз, який розраховує тариф відповідно до рішення арбітражу. Відтак Нафтогаз зарахував понад  9 млн дол. США переплати за послуги транзиту, що були надані у серпні, як платіж на виконання арбітражного рішення", - роз'яснили в компанії.

В "Нафтогазі" нагадали, що згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року Газпром винен Нафтогазу 2,56 млрд дол. США збитків за невиконання зобов’язань за транзитним контрактом, на які нараховується пеня за кожен день невиконання арбітражного рішення. На сьогодні розмір нарахованої пені становить більше 100 млн дол. США.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090662
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору