EN|RU|UK
 Політика України
  817  9

 Сімейних лікарів навчатимуть наданню послуг у сфері психічного здоров'я, - МОЗ

Сімейних лікарів у межах реформування системи охорони психічного здоров'я навчатимуть розпізнаванню найпоширеніших психічних розладів, а також наданню базових послуг у цій сфері.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України, передає Цензор.НЕТ.

"Щоб забезпечити якісну допомогу українцям, фахівці усіх ланок мають уміти працювати із наслідками психічних травм та іншими поширеними психічними розладами (тривожними, депресивними тощо), а також пацієнтами із хронічними психічними розладами у стадії ремісії. Йдеться не лише про медикаментозне лікування, а й про освоєння психологічних методів. Разом із Всесвітньою організацією охорони здоров’я починаємо впроваджувати систему навчання фахівців, що надають первинну медичну допомогу. Сімейний лікар, терапевт чи педіатр, зокрема, зможе пройти курс та навчитися розпізнавати розлади психічного здоров’я. За необхідності, він здійснюватиме базові втручання чи направлятиме пацієнта до вузького фахівця. Українських сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів навчатимуть за програмою mhGAP, розробленою ВООЗ та успішно апробованою у 90 країнах світу. Вже цього року відбудуться пілотні проекти на Сході країни, і після цього досвід і систему буде поширено на всю країну. Окрім медичних працівників, навчання проходитимуть і соціальні працівники, поліцейські, волонтери, вчителі та інші", - наголошується в повідомленні.

Також Міністерство охорони здоров'я України ініціювало створення Національної лінії життя - єдиного телефонного номеру, на який може зателефонувати кожен у моменти відчаю чи безнадії. Вона створюватиметься за одним із кращих прикладів у світі - лінії психологічної підтримки БО Australia Lifeline. Минулого року МОЗ України організував в Україну візит представників цієї організації, під час якого вони поділилися досвідом зі своїми українськими колегами та дали рекомендації щодо розвитку такої форми допомоги в Україні. Наразі ведемо перемовини з Австралійським урядом щодо перекладу протоколів та проведення тренінгів для українських організацій від Australia Lifeline".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090636
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору