EN|RU|UK
 Економіка, За кордоном
  42087  189
Матеріали за темою:

 Росіяни в паніці кинулися забирати гроші з банків на тлі очікуваних жорстких санкцій США, - "Комерсант"

Панічні настрої населення РФ стосовно доступності грошей на вкладах через санкції призвели до відтоку коштів із банківської системи. У вересні чистий відтік коштів російських громадян із банків досяг майже 500 млрд руб., у результаті за підсумками дев'яти місяців приріст вкладів становив лише 3,5%.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише "Комерсант".

У ЦБ РФ сподіваються, що відтік буде короткостроковим, і поки не змінюють прогноз - приплив 7-9% за рік. Але експерти впевнені, що досягти таких результатів уже не вдасться, а чистий відтік вкладів із банків зберігатиметься ще кілька місяців, до оголошення рішення США щодо санкцій. Зрештою за підсумками року темпи припливу коштів громадян у систему можуть виявитися найнижчими за останні десять років.

Банк Росії підбив попередні підсумки щодо банківського сектору за дев'ять місяців. На 1 жовтня обсяг коштів фізосіб у банківській системі становив 26,9 трлн руб. (з урахуванням валютної переоцінки), збільшившись лише на 3,5% від початку року. За підсумками серпня картина була значно позитивнішою - приріст коштів фізосіб у банківській системі на 5,3%. У вересні чистий відтік коштів населення з банків становив 496 млрд руб. Без урахування валютної переоцінки приплив коштів громадян у систему за підсумками дев'яти місяців був ще нижчим - лише 1,7%, при цьому негативна динаміка спостерігалася і в серпні (-0,6%), і у вересні (-0,8%). Не допомогли навіть дії держбанків щодо підвищення ставок за валютними вкладами і незначне, але зростання максимальних ставок за рублевими депозитами найбільших банків - із 6,3 до 6,7% у серпні-вересні (згідно з моніторингом ЦБ).

Причина відтоку вкладів - побоювання російських громадян щодо долі їхніх коштів у держбанках, особливо у валюті, на тлі можливих жорстких санкцій США, анонсованих у серпні. Вони, зокрема, передбачають варіант заборони для Ощадбанку, ВТБ, Россільгоспбанку, Промзв’язокбанку, Зовнішекономбанку на розрахунки в доларах США.

Погіршили ситуацію у вересні і заяви президента ВТБ Андрія Костіна. Намагаючись знизити загострення пристрастей, він запевнив, що "всі клієнти всіх банків зможуть отримати назад свої гроші". Але обмовка, "як це буде зроблено, в якій валюті - вже інше питання", дала нові приводи для спекуляцій. Заяви влади на всіх рівнях, а також ЦБ про те, що планів конвертації доларів вкладів у рублі немає, не змогли заспокоїли населення.

"Побоювання громадян щодо того, що в разі введення жорстких санкцій США стосовно держбанків їхні гроші можуть зависнути на рахунках, і загальна невизначеність, що збільшується не надто зрозумілою простому населенню дедоларизацією і її наслідками, зберігаються, - зазначає аналітик АКРА Валерій Півень. - Як довго це триватиме, прогнозувати складно, ясність у ситуацію може внести рішення США щодо санкцій у листопаді".

Якщо найгірші прогнози справдяться, то в поточному році темпи припливу коштів російського населення в банківську систему можуть виявитися найгіршими за останні десять років.

Поки найнижчий результат був зафіксований у 2016 році - 4,2% з урахуванням валютної переоцінки, згідно з даними ЦБ РФ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090568
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору