EN|RU|UK
 Здоров'я
  640  24

 У 2019 держава закупить більше препаратів для лікування рідкісних захворювань, - МОЗ

У бюджеті МОЗ України на 2019 рік вдалося вивільнити додаткові кошти і перерозподілити їх на лікування найбільш пріоритетних напрямків, в тому числі - на рідкісні (орфанні) захворювання.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міністерства охорони здоров'я, це кошти, зекономлені завдяки ефективним закупівлям і плануванню за іншою програмою. Фінансування за програмами орфанних захворювань наступного року збільшено на 226 млн грн і загалом становить 1,8 млрд грн.

У 2019 році на 10% буде збільшено фінансування закупівель ліків для громадян з орфанними захворюваннями. Серед них - хвороба Гоше, легенева артеріальна гіпертензія, бульозний епідермоліз, муковісцидоз дорослих. Передбачається, що у 2019 році пацієнти з фенілкетонурією, ідіопатичною сімейною дистонією будуть забезпечені необхідним лікуванням на 100% (згідно з потребою, яку декларували регіони), а пацієнти з мукополісахаридозом - на 85%.

Крім того, у бюджеті на 2019 рік вперше виділено кошти для дорослих з ювенільним ревматоїдним артритом (ЮРА) і первинними імунодефіцитами (ПІД). Раніше пацієнти з цими діагнозами забезпечувалися лікуванням лише до 18 років.

"Виділені у бюджеті на наступний рік 1,8 млрд грн, на жаль, не дозволять повністю забезпечити потребу в ліках абсолютно всіх орфанних хворих - для цього потрібно 4 млрд грн. Про це Міністерство охорони здоров'я повідомило Міністерство фінансів у бюджетному запиті на 2019-2021 роки, - сказано у повідомленні.

МОЗ України вже у 2018 році на 55% більше закупило ліків для лікування легеневої артеріальної гіпертензії, а за рахунок заощаджених коштів 2016 року вдалося на 100% забезпечити потребу за напрямом "Орфанні метаболічні захворювання та мукополісахаридоз".

Також повідомляється, що третій рік поспіль на закупівлю лікарських засобів та медичних виробів виділяється 5,9 млрд грн. У бюджеті МОЗ України на 2019 рік вдалося вивільнити додаткові 321 млн грн та перерозподілити їх на лікування найбільш пріоритетних напрямів, в тому числі - на орфанні захворювання. Тож, якщо у 2017 та 2018 роках на лікування орфанних хворих виділялось по 1,6 млрд грн, то у 2019 за цим напрямом додатково виділено 226 млн грн і загалом буде закуплено ліків та медвиробів на суму 1,8 млрд грн.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090497
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору