EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  16769  149
Матеріали за темою:

 Суд поновив на посаді відповідального за зберігання арсеналу в Балаклії

У Харкові суд ухвалив рішення поновити на посаді начальника зберігання озброєння військового арсеналу в Балаклії.

Про це йдеться в постанові Харківського апеляційного адміністративного суду, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Depo.Харків.

Згідно з матеріалами справи, підполковник, колишній начальник зберігання 65-го арсеналу, навесні 2018 року звернувся до суду з позовом до Міністерства оборони України в особі міністра Степана Полторака, Генерального штабу Збройних сил України та військової частини А1352, в якому вимагав скасувати наказ про його притягнення до дисциплінарної відповідальності, звільнення за службовою невідповідністю; наказ про звільнення його в запас; стягнути невиплачений середній заробіток.

Підполковник вважає, що притягнення його до дисциплінарної відповідальності було безпідставним, необґрунтованим, несправедливим та незаконним, а реалізація зазначеного наказу виконана з порушенням норм законодавства.

Позов військовослужбовця був задоволений - підполковника поновили на службі, поновили на посаді начальника зберігання 65 арсеналу (1 розряду) Озброєння Збройних сил України, а також нарахували йому середній заробіток за час звільнення.

Генштаб і Міноборони подали апеляції, в яких просили скасувати рішення Харківського окружного адміністративного суду та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні претензій підполковника.

Розглядаючи справу, суд зазначив, що, згідно з наказом Міноборони, причиною виникнення пожеж став потужний вибух із подальшим розльотом боєприпасів на значну відстань. А основними умовами виникнення надзвичайної ситуації - відсутність дієвих заходів, направлених на забезпечення належного збереження ракет та боєприпасів у військовій частині А1352 з боку посадових осіб військової частини та Озброєння Збройних сил України; неналежна організація роботи впродовж 2014-2016 років за напрямками озброєння, інженерної служби та пожежної безпеки, унаслідок чого не було організовано належне розосередження, розміщення, зберігання і захист боєприпасів від засобів запалювання, не створено надійну систему охорони та оборони, не забезпечено вимоги пожежної безпеки; невиконання завдань, визначених керівництвом Генерального штабу Збройних сил України після надзвичайної події, що трапилась у грудні 2015 року у військовій частині А1352 тощо.

При цьому в жодному наказі не вказано, що причиною надзвичайної події стали саме дії підполковника. Також суд зазначив, що під час розгляду не було надано доказів, що наказ був винесений на підставі норм чинного законодавства.

Колегія суддів також зазначила, що МОУ до суду першої та апеляційної інстанції не надало матеріалів службового розслідування щодо підполковника, без яких неможливо встановити конкретної дії чи бездіяльності, що сприяли шкідливим наслідкам або створювали загрозу для спричинення їх.

Суд постановив апеляції Генштабу та Міноборони залишити без задоволення. Рішення Харківського окружного адміністративного суду залишити без змін.

Підполковника поновили на службі та на посаді, а також нарахували зарплату. Рішення набуло чинності у вересня 2018 року.

Нагадаємо, вночі 23 березня 2017 року на території військового складу Міноборони поблизу м. Балаклія Харківської області виникла надзвичайна ситуація, пов'язана з вибухом боєприпасів. На кількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння (танкові й артилерійські снаряди 125- та 152-мм) стався вибух, виникла пожежа, яка спричинила детонацію боєприпасів. Із міста було евакуйовано понад 16 тисяч осіб.

За даними головного військового прокурора Анатолія Матіоса, на військовому складі в Балаклії сталася диверсія. Пізніше було опубліковано відео вибуху на військовому складі Міноборони в Балаклії. За даними Міноборони, вибухи на складі в Балаклії не завдали значної шкоди обороноздатності країни. Водночас, за даними голови парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Сергія Пашинського, унаслідок пожежі на військових складах у Балаклії Україна втратила боєприпасів на мільярд доларів.

Пізніше в ЗСУ озвучили версії виникнення пожежі під Балаклією: "Займання сухої трави, потрапляння іскри від вихлопної труби пожежного танка на боєприпас та висока температура".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090311
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору