EN|RU|UK
 За кордоном
  1648  12

 Премію пам'яті Альфреда Нобеля з економіки присуджено Нордхаусу та Ромеру за довгостроковий економічний аналіз

Шведська королівська академія наук у Стокгольмі назвала імена лауреатів премії з економіки пам'яті Альфреда Нобеля, яку часто називають "Нобелівською премією з економіки". 50-ту премію присуджено Вільяму Нордхаусу та Полю Ромеру.

Зокрема, В.Нордхаус нагороджується за "інтеграцію кліматичних змін у довгострокові макроекономічні дослідження". П.Ромеру академія вирішила присудити премію за "інтеграцію технологічних інновацій у довгострокові макроекономічні дослідження", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Шведська академія в повідомленні, присвяченому лауреатам, пояснює, що В.Нордхаус та П.Ромер створили економічні моделі, які пояснюють, яким чином ринкова економіка взаємодіє з природою та знаннями.

Так, П.Ромер у своїх працях показує, як знання можуть слугувати двигуном довгострокового економічного зростання. А праці В.Нордхауса розповідають про взаємодію суспільства і природи, його дослідження нерідко використовуються для вивчення наслідків економічної політики, пояснюють в академії.

В.Нордхаус - американський економіст. Він викладає в Єльському університеті, є почесним членом Американської економічної асоціації. Найвідоміший своїми працями, присвяченими зміні клімату та економічному моделюванню.

П.Ромер - американський економіст, професор економіки школи бізнесу Нью-йоркського університету. Займається питаннями економічного зростання та його темпів.

Оголошенням переможця в галузі економіки завершується "Нобелівський тиждень" - 2018.

На відміну від Нобелівських премій з фізіології та медицини, хімії, фізики та літератури, а також премії миру, премія з економіки була заснована не самим Альфредом Нобелем, а Банком Швеції 1969 року з нагоди його 30-річчя. Її розмір дорівнює розміру "основних" премій. У 2017 році Нобелівський фонд уперше з 2001 року збільшив розміри премій лауреатам на один мільйон шведських крон - тобто на 12,5%. Тепер розмір премії становить 9 млн шведських крон (близько $1,12 млн).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090173
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору