EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  1626  9

 Від початку війни зафіксовано 843 випадки смертей українських військових від самогубств та вбивств, - Матіос

Армія і воїни терміново потребують державної концепції надання психологічної допомоги військовослужбовцям.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав головний військовий прокурор Анатолій Матіос, передає Цензор.НЕТ.

"Про психічне здоров'я військових. Львів. Субота, 6 жовтня. Католицький Університет. "Війна своїми наслідками викликає жахливу річ - вона будить найтемніші аспекти людської душі.
Передхворобливі розлади, депресії, ПТСР у військових, спровоковані фактичною або можливою участю у бойових діях та неспроможністю людської психіки адаптуватися до умов війни, підштовхують бійців до вчинення суїцидів та жорстоких злочинів. Станом на сьогодні це аж (!!!) 843 випадки смертей українських військових від самогубств та вбивств за 4,5 року війни. Ця жахлива проблема народжена не в Україні. З наслідками війни стикалися всі країни, воїни яких брали участь у бойових діях (США - В'єтнам/Ірак/Афганістан - ураження ПТСР до 80% від тих, хто брав участь у війні; Ізраїль - найменший у світі відсоток самогубств військових; країни пострадянського простору - Чеченські війни/Абхазія/Грузія; тощо)", - лише невелика частинка з моєї доповіді "Психологічні і психіатричні проблеми в українській армії"", - розповів Матіос.

"Спробував донести бачення військової прокуратури до професійного загалу на VIIІ-х Львівських психіатричних зустрічах. І немає тут жодного політичного підтексту, а є урахування українських реалій, де є тотальна байдужість держави (насамперед МОЗ здоров'я та Соцполітики) до страшних психологічних бід українського воїна. Армія та військові нагально потребують державну ешелоновану концепцію надання психологічної допомоги військовослужбовцям. Велика подяка Католицькому Університету, особисто пану Семену Глузману за запрошення взяти участь, його колегам за те, що вислухали мене, почули про страшні проблеми армійського сьогодення! Я почув їхні думки. Чи почують нас?" - резюмував Матіос.

Від початку війни зафіксовано 843 випадки смертей українських військових від самогубств та вбивств, - Матіос 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090132
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору