EN|RU|UK
 Політика України
  29624  364

 Мешканці Берегового вважають себе етнічними угорцями і не завжди володіють українською мовою, - The New York Times

Для України виникла складна обстановка не тільки на сході, де триває війна з Росією, але й на заході: подекуди на Закарпатті дуже мало українського.

Про це у своїй статті для The New York Times пише один з провідних авторів Ендрю Хіггінс після відвідування Берегового, інформує Цензор.НЕТ.

Автор зазначає, що місцеві жителі не сприймають Угорщину іноземною державою, а до того ж вважають себе етнічними угорцями. Водночас або погано, або взагалі не володіють українською мовою - всюди поширена угорська мова.

Журналіст також наводить приклад угорської опери, яку зібралося подивитися понад три тисячі осіб: під час концерту виконали два гімни - угорський та український - і на перший публіка реагувала активніше.

"Лідер Угорщини Віктор Орбан вдало використовує експлуатацію націоналістичних імпульсів, щоб закріпити його дедалі більш автократичне правління", - зазначає Хіггінс.

Водночас, на думку американського журналіста, ситуацію не можна назвати однозначно поганою, оскільки угорське керівництво визнає суверенітет і територіальну цілісність України.

"Орбан уникав загроз застосування сили, щоб виправити те, що він називає історичними помилками, які вивели мільйони угорців за межі своєї країни. Але небезпека полягає в тому, що, ставши лідером популістської хвилі на більшій частині Європи з його різкими нападами на імміграцію і Європейський Союз, Орбан тепер ризикує знову відкрити найнебезпечнішу в Європі скриньку Пандори: образи етнічних груп, що опинилися за межами їхньої батьківщини", - резюмує Хіггінс.

Нагадаємо, 19 вересня в мережі з'явилося відео, де нібито зафіксовано процес видачі угорських паспортів українцям. Люди, зокрема, промовляють клятву й отримують інструкції від угорських дипломатів: "Приховуйте від державних структур України факт отримання угорського громадянства".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що вимагатиме у свого угорського колеги пояснень. І якщо виявиться, що дипломати справді видавали паспорти Угорщини, консула цієї країни в Береговому відішлють на батьківщину.

Можливе вислання угорського консула міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто назвав недружнім кроком і пригрозив, що його країна може "загальмувати інтеграцію України в ЄС".

24 вересня в Будапешті пообіцяли, що, якщо Київ зважиться вислати угорського консула, Угорщина відповість на це аналогічними заходами і вишле українського дипломата.

28 вересня стало відомо, що прокуратура порушила за фактом видачі угорських паспортів справу про державну зраду.

4 жовтня послу Угорщини в Україні Ерно Кешкеню було вручено ноту про те, що консула Угорщини в м. Береговому Закарпатської області оголошено персоною нон грата і він має залишити територію України протягом 72 годин.

Пізніше Міністерство закордонних справ Угорщини дало українському консулу 72 години для того, щоб залишити угорську територію у відповідь на аналогічний крок Києва.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3090078
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору