EN|RU|UK
 Політика України
  3125  76

 Перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей відкладається через брак голосів, - Парубій

Розгляд проектів змін до Конституції України про перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей відкладається через те, що ще не всі фракції визначилися щодо їхньої підтримки, а найбільші дискусії викликає перейменування Дніпропетровської області в Січеславську.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це повідомив голова Верховної Ради Андрій Парубій, відповідаючи на запитання журналістів у Тбілісі в суботу.

"Є організаційна частина... є і політична частина. Не всі фракції ще ухвалили остаточне рішення про підтримку цих законопроектів... Для мене надзвичайно важливо, щоб, коли ці питання розглядали в залі, у нас було гарантовано 226 голосів. Я переконаний, що назви ще недекомунізованих областей потрібно змінити. І я готовий ще тиждень почекати, щоб фракції визначилися, провели внутрішні дискусії", - сказав Парубій.

Спікер наголосив, що перейменування областей не відкладено "у довгий ящик" - просто триває пошук необхідних 226 голосів для направлення відповідних законопроектів до Конституційного суду.

Парубій вважає, що найближчими тижнями такі голоси буде знайдено.

Водночас він не назвав фракцій, які наразі відмовляються голосувати за ці ініціативи, але зазначив, що в кількох фракціях тривають дискусії. "Наведу приклад. Деякі депутати вважають, що перейменування (Дніпропетровської. - Ред.) області має бути на Дніпровську. У законопроекті – на Січеславську. І було б нерозумно, якби ми в дискусії між Дніпровською і Січеславською не ухвалили рішення зовсім", – пояснив спікер.

Парубій також нагадав, що в парламенті не зареєстровано проекту конституційних змін про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську. "І  навіть якби ми в залі знайшли компроміс під Дніпровську область - немає такої законодавчої пропозиції", - додав він.

Водночас, за словами спікера, щодо перейменування Кіровоградської області в Кропивницьку у парламентаріїв менше розбіжностей позицій.

Як повідомлялося, в червні 2018 року профільний комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування надав висновки до законопроектів про внесення змін до ст. 133 Конституції України щодо перейменування Дніпропетровської області в Січеславську (№8329) та Кіровоградської області (№8380) у Кропивницьку. Тепер народні депутати можуть голосувати за направлення законодавчих ініціатив до Конституційногой суду.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089982
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору