EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  3759  36

 Підконтрольні "Газпрому" нідерландські компанії частково передали свої акції третім особам, щоб уникнути їх арешту, - "Нафтогаз"

Підконтрольні російському "Газпрому" нідерландські компанії передали частину своїх акцій третім особам, щоб запобігти їх арешту на виконання рішення Стокгольмського арбітражу в рамках суперечки з НАК "Нафтогаз України".

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомили в НАК "Нафтогаз" у відповіді на запит УНН.

"Факт виведення активів не зафіксовано. Однак, компанії, підконтрольні "Газпрому" в Нідерландах, частково передали свої акції третім особам, щоб уникнути їх арешту", - розповіли в "Нафтогазі".

У НАК підкреслили, що почали процес примусового стягнення $2,6 млрд у трьох юрисдикціях - в Нідерландах, Швейцарії та Великій Британії. В останніх двох країнах на майно підконтрольних російській компанії юридичних осіб накладено арешт. "Газпром" заперечує відповідні рішення судів. У "Нафтогазі" очікують, що їх скасування російській компанії домогтися не вдасться.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України"$4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - щодо транзитного контракту (45 днів).

6 червня НАК "Нафтогаз України" подала до Стокгольмського арбітражу новий позов із вимогою переглянути тариф на транзит газу за контрактом з ПАТ "Газпром". "Контракт на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" дає сторонам можливість вимагати перегляду тарифу, якщо на газовому ринку Європи відбулися істотні зміни, а також коли тариф не відповідає європейському рівню", - зазначають в компанії.

"Нафтогаз" вимагає перегляду тарифу з березня 2018 року, попередньо оцінює свої грошові вимоги в $11,58 млрд без урахування відсотків.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089940
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору