EN|RU|UK
 Суспільство
  16959  67
Матеріали за темою:

 Синод Болгарської церкви відкинув ідею РПЦ провести Всеправославний собор щодо автокефалії української церкви

Болгарська православна церква провела Синод, який відкинув пропозиції РПЦ щодо проведення Всеправославного собору у зв'язку з ініціативами Константинополя надати автокефалію Україні. Кількість прихильників цієї ідеї серед членів болгарського Синоду показує, якою є реальна підтримка в УПЦ МП у цій Церкві.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє блогер Ілля Бей, який опублікував переклад рішення Синоду

Рішення Св. Синоду від 04.10.2018 р.

На черговому засіданні Св. Синоду БПЦ-БП розглянув лист вх. № 599 від 03.10.18 р Московського і всієї Русі патріарха Кирила, в якому той повідомляє про тривожні події, пов'язані з церковним життям канонічної єпархії УПЦ МП.

Після заслухання пропозиції Пловдівського митрополита Миколая і після проведення голосування Св. Синод вирішив передати лист Московського і всієї Русі патріарха Кирила на розгляд спеціально створеної комісії з питання, пов'язаного з церковним розколом на території України при Св. Синоді БПЦ-БП.

"ЗА" цю пропозицію проголосували: Болгарський Патріарх Неофіт, Слівенський Йоанікій, Великотирнівський Григорій, Пловдівський Микола, Доростольський Амвросій, Західно і Середньоєвропейський Антоній, Неврокопський Серафим, Русенський Наум, Старозагорський Кипріян і Врачанський Григорій.

"ПРОТИ" цього рішення голосували: Ловчанський Гавриїл, Варненський і Великопреславський Іоанн Відінський Данило.

У зв'язку зі згаданим листом Св. Синод заслухав усну пропозицію Ловчанського митрополита Гавриїла, який вніс проект рішення Св. Синоду, а саме: "З питання надання автокефалії УПЦ Св. Синод БПЦ-БП вважає, що слід скликати Всеправославний собор, який вирішить це питання".

"ЗА" це рішення митрополита Гавриїла голосували: Ловчанський Гавриїл, Варненський і Великопреславський Іоанн Відінський Данило.

"ПРОТИ" голосували: Болгарський Патріарх Неофіт, Слівенський Йоанікій, Великотирнівський Григорій, Пловдівський Микола, Доростольський Амвросій, Західно і Середньоєвропейський Антоній, Русенський Наум, Старозагорський Кипріян.

Особливу думку з цього питання висловили: Неврокопський Серафим і Врачанський Григорій.

Після проведення голосування Св. Синод не прийняв запропонований митрополитом Гавриїлом проект рішення".

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

У липні Вселенський патріарх Варфоломій підтвердив намір дарувати українській церкві автокефалію.

7 вересня стало відомо, що Вселенський патріарх Варфоломій призначив екзархів для надання автокефалії Українській церкві.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089931
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору