EN|RU|UK
 Політика України
  1564  30

 Україна на порядку денному персонально в канцлера Німеччини, - Яценюк зустрівся з Меркель

У п’ятницю, 5 жовтня, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк у Берліні зустрівся з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

По завершенні зустрічі він повідомив журналістам, що однією з головних тем обговорення було питання економічної співпраці між двома країнами, повідомили в прес-службі НФ.

Арсеній Яценюк підкреслив, що Федеральний канцлер Німеччини "була і залишається не просто прихильником України, а людиною, яка реально підтримує нас".

Він нагадав, що 1 листопада Ангела Меркель прибуде з візитом до Києва: "Україна на порядку денному персонально Канцлера Німеччини. Її рішення поїхати в Київ є свідченням того, що вона підтримує Україну".

Лідер "Народного фронту" зазначив, що 29 листопада у Німеччині відбудеться великий бізнес-форум між Україною та Німеччиною. Лідер "Народного фронту" наголосив, що Ангела Меркель "особисто звернулася з тим, щоби Україна була гідно представлена на цьому бізнес-форумі". Він нагадав, що Німеччина є одним з найбільших інвесторів в українську економіку: "Те, що німецький бізнес вкладає гроші в зелену енергетику в Україні, у створення нових заводів для автомобільної промисловості, є свідченням того, що це не просто політичні розмови", - сказав Арсеній Яценюк, додавши, що цим німецький бізнес безпосередньо створює робочі місця. Крім того, зазначив він, товарообіг між Україною та Німеччиною зріс на 25%.

Лідер "Народного фронту" повідомив, що під час зустрічі обговорювалися й питання програми фінансово-економічної допомоги для України та співпраці з Міжнародним валютним фондом. Арсеній Яценюк нагадав, що під час його перебування на посаді глави уряду Україна скоротила зовнішні борги на 6 мільярдів доларів. Водночас загальний обсяг програми з МВФ був 17,5 мільярда доларів, а Україною отримано лише 8.

"Позиція Німеччини в Раді директорів Міжнародного валютного фонду дуже важлива для того, щоб угода була нарешті підписана", - сказав Арсеній Яценюк, підкресливши, що це дасть змогу продовжити шлях реформ, яким іде Україна останні чотири роки.

"Вперше за історію України західна більшість тримається разом чотири з половиною роки. Незважаючи на те, що в мене були "тертя" з Президентом Порошенком, ми знайшли в собі сили для того, щоб заради країни не розвалити хитку політичну стабільність. Щоби з мінус 14% ВВП зробити 3% зростання. Ми знайшли в собі сили, щоб не допустити країну до банкрутства, адже ми прийшли, коли країна була зруйнованою", - сказав він.

Лідер "Народного фронту" нагадав, що у 2014 році на рахунках Держказначейства було 108 тисяч гривень: "Коли я пішов, на рахунках Уряду в нас уже було 4 мільярди доларів".

"Проведення бізнес-форуму між Україною та Німеччиною - це чіткий крок до того, як економічно допомогти Україні. Рішення німецького бізнесу щодо інвестицій в українську економіку теж є яскравим прикладом підтримки нашої держави", - додав Арсеній Яценюк.

Під час візиту до Берліна лідер "Народного фронту" також зустрівся з Державним секретарем Міністерства закордонних справ Німеччини Вальтером Йоганнесом Лінднером, керівництвом фундації "Liberale Moderne", експертами Інституту східноєвропейських та міжнародних студій.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089835
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору