EN|RU|UK
 Економіка
  465  7

 Ефективність програм держпідтримки не можна оцінювати за кількістю використаних коштів, - екс-міністр аграрної політики Карасик

Абсолютні цифри використання агродотацій не є показником ефективності державних програм підтримки сільського господарства.

Про це заявив двічі міністр аграрної політики (1992 -1995 рр. І 1997 -2000 рр.), Герой України Юрій Карасик, передає РБК-Україна.

За його словами, критерієм ефективності держпідтримки є тривалий результат, який вимірюється не грошима, а стабільним зростанням макропоказників у галузях, в які прямували кошти.

"Звичайно, можна з легкістю роздати 6,3 млрд гривень, і навіть набагато більше, просто в руки, за сам факт існування сільгосптоваровиробника. Але такий підхід не забезпечить стійких позитивних зрушень в АПК. Це означає просто спалити гроші", - сказав він.

Карасик нагадав, що спецрежим ПДВ, який діяв з 1999 по 2017 рік в АПК, був надійною допомогою галузі і сприяв її масштабуванню. А зараз, в умовах принципово різного рівня розвитку рослинництва і тваринництва, забезпечення уніфікованого рівня їх підтримки призведе до подальшого збільшення цього розриву. Тому держава абсолютно правильно сфокусувала бюджетний ресурс на підтримку найбільш проблемних секторів – передовсім, вирощування ВРХ.

Принциповою вимогою, яка висувається до програм підтримки, є їхня системність і послідовність, вважає екс-міністр. "Не можна кинути терапію через рік, у масштабах галузі не може бути швидких і простих рішень", - сказав він.

Карасик переконаний, що у разі дотримання цієї умови ефект державної підтримки буде очевидний навіть нинішнім її критикам.

Зазначається, що в 2018 році на підтримку сільськогосподарських товаровиробників виділено 6,3 млрд гривень. При цьому відсоток використання за деякими програмами залишається невеликим. У проекті державного бюджету на 2019 рік фігурує цифра 6,9 млрд гривень.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089804
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору