EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  668  9

 Позиція країн-членів ГУАМ має бути активнішою та потужнішою, - Гройсман

Регіональне об'єднання чотирьох держав - Грузії, України, Азербайджанської Республіки та Республіки Молдова - за демократію і економічний розвиток ГУАМ - це майданчик, який відроджується, розвивається та наповнюється новим змістом.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв'ю молдавському виданню Newsmaker напередодні візиту до Кишинева.

"Згадаймо, з якою метою взагалі створювався ГУАМ? Як пояс протидії російській експансії та альтернативний шлях по лінії Схід-Захід, чи не так? Причому, коли я говорю "пояс" чи шлях, маю на увазі не тільки власне транспортну або логістичну складову, а й енергетичну, загальноекономічну, - сказав Гройсман. - Думаю, економічно ми дійсно можемо і мусимо стати ближче - шляхом впровадження правил вільної торгівлі в рамках ГУАМ, шляхом більш тісної економічної співпраці, запуску Асоціації ділового співробітництва".

Прем'єр також підкреслив, що позиція країн-членів ГУАМ має бути активнішою та потужнішою. Тим паче, що база для спільного розвитку є. За підсумками минулого року товарообіг України з країнами ГУАМ зріс на 52,4%.

"Почав працювати робочий орган Угоди про зону вільної торгівлі ГУАМ. Наші митні служби підготували до підписання Протокол про взаємодію в боротьбі з митними порушеннями під час переміщення товарів повітряним транспортом. У перспективі ми розраховуємо на реалізацію проекту "Цифровий торговий вузол ГУАМ", застосування і взаємне визнання цифрових підписів у роботі митниці", - повідомив глава уряду.

Ще одна актуальна ініціатива - Угода щодо сприяння транзиту товарів територією країн-членів ГУАМ. Його реалізація дозволить наповнити практичним змістом ідею транспортного коридору ГУАМ. Для України це особливо важливо в світлі розвитку існуючих маршрутів "Вікінг", "ЗУБР", а також направлення на Польщу.

"У регіональному сенсі - такий коридор може стати частиною глобальної ініціативи побудови Нового шовкового шляху. Україна була і залишається одним з логістичних центрів по лінії Захід-Схід. Усередині країни ми цей потенціал від року до року підсилюємо - ми будуємо нові дороги, ми підвищуємо прозорість кордонів, пропонуємо різні форми кооперації, аж до розміщення виробництва з орієнтацією на ринки третіх країн, - сказав Володимир Гройсман. - ГУАМ - майданчик, що відроджується і розвивається. Він може зробити нас сильнішими. І економічно, і політично".

У рамках візиту глава уряду сьогодні, 5 жовтня, візьме участь у роботі саміту глав урядів ГУАМ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089768
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору