EN|RU|UK
 Політика України
  13167  349
Матеріали за темою:

 77% випускників у Берегівському районі Закарпаття не склали ЗНО з української мови, - Гриневич

У 2018 році понад 67% випускників шкіл у місцях компактного проживання угорської громади та 63% випускників у місцях проживання румунської громади не змогли набрати мінімальний тестовий бал із ЗНО з української мови та літератури.

Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич під час розгляду Конституційним судом провадження щодо відповідності Конституції Закону "Про освіту" від 5 вересня 2017 року №2145-VIII, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

За словами Гриневич, результати ЗНО в школах національних меншин, де навчання ведеться винятково рідною мовою, а державна мова вивчається лише як предмет, є "вкрай тривожними".

"За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, у 2018 році 63% учнів шкіл, розташованих у місцях компактного проживання румунської громади, не склали тест з української мови та літератури, 67,5% учнів шкіл, розташованих у місцях проживання угорської громади, не склали цей тест, при цьому 77,5% випускників шкіл Берегівського району, де компактно проживає угорська громада, не склали тест", - сказала міністр.

Читайте також: КСУ почав розгляд подання нардепів щодо конституційності статті 7 Закону "Про освіту"

На переконання Гриневич, це означає, що ці діти не мають можливості вступити до закладів вищої освіти в Україні, не можуть будувати свою професійну кар’єру в будь-якому регіоні країни.

"Така ситуація ізолює їх лише в місці компактного проживання або виштовхує за межі України в їхнє мовне середовище", - додала вона.

Нагадуємо, 28 вересня 2017 року набув чинності закон "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін двома або більше мовами. Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською в окремих класах комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089737
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
Сторінка 4 з 4
<<<1 2 3 4
 
 
 
 
 
 вгору