EN|RU|UK
 Економіка, За кордоном
  5504  93

 "Північний потік-2" готові запустити в роботу 1 січня 2020 року

За словами глави "Газпрому" Олексія Міллера, газопровід "Північний потік-1" вже давно працює з перевищенням потужності.

"Газпром" готовий почати поставки газу по "Північному потоку-2" з 1 січня 2020 року, повідомив глава "Газпрому" Олексій Міллер, виступаючи на пленарному засіданні Петербурзького міжнародного газового форуму, передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні ведеться будівництво "Північного потоку-2" строго в тих термінах, які були заявлені. Ми можемо почати поставки газу по "Північному потоку-2" з 1 січня 2020 року", - зазначив глава "Газпрому".

Міллер зазначив, що перший "Північний потік-1" вже доволі довгий час працює з перевищенням своєї планової потужності, і це є ще одним доказом затребуваності "Північного потоку-2".

"За останні 12 місяців завантаження "Північного потоку-1" на 7% вище проектної потужності. Ми пам'ятаємо, що його проектна потужність 55 млрд куб. м, але технологічні особливості дозволяють експортувати трохи більше. За 12 місяців ми експортували через "Північний поток- 1" рівно 59 млрд куб м."Північний потік-1" як газотранспортний коридор експорту газу з Росії затребуваний більше ніж на 100%. Це відповідь на питання чи потрібен "Північний потік-2", - сказав Міллер.

"Північний потік-2" має щорічно транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського газу з РФ до Німеччини через Балтійське море.

Транзит російського газу через українську ГТС є однією з найбільших статей експорту українських послуг. Щороку він приносить Україні кілька мільярдів доларів доходу. У 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 млрд доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютного виторгу. Згідно з розрахунками міністерства фінансів, тільки прямі втрати можуть становити 2,5-3% ВВП України.

Крім того, противники проекту, серед яких Україна, Польща, Молдова, країни Балтії, США і Данія, стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому". Зараз російський монополіст поставляє близько третини всього обсягу газу, що використовується в Європі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089661
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору