EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  2802  3
Матеріали за темою:

 Позов Олега Сенцова проти Росії прийнято Європейським судом з прав людини. ФОТО

Росія має до 16 січня 2019 року надати ЄСПЛ пояснення щодо скарги Сенцова на порушення Конвенції про права людини.

Європейський суд з прав людини комунікував скаргу українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в РФ, на дії Росії. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив керівник міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чиков, передає Цензор.НЕТ.

"Ще одна суперновина. ЄСПЛ комунікував справу Олега Сенцова. Суд пов'язав його скаргу зі справою Україна vs Росія про анексію Криму", - написав Чиков.

Позов Олега Сенцова проти Росії прийнято Європейським судом з прав людини 01

Процес комунікування у практиці ЄСПЛ означає, що тепер про скаргу Сенцова офіційно повідомлять уповноваженому Росії при Європейському суді з прав людини. До цього моменту державі-відповідачу офіційно про скаргу не повідомляється.

Росія має до 16 січня 2019 року надати свої пояснення щодо цієї справи.

Позов Олега Сенцова проти Росії прийнято Європейським судом з прав людини 02

У поданій до ЄСПЛ скарзі Сенцов стверджує, що стосовно нього російська влада порушила кілька статей Конвенції про захист прав людини та основних свобод. Сенцов скаржиться на порушення статті 3 (заборона тортур) і статті 5 (право на свободу та безпеку) Конвенції.

При цьому судовий розгляд за позовом Сенцова відкладено до результатів розгляду справи "Україна проти Росії", що стосується окупації Криму.

16 травня 2018 року адвокат Олега Сенцова повідомив, що його підзахисний 14 травня оголосив безстрокове голодування. Таким чином Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях.

8 серпня сестра О.Сенцова Наталія Каплан повідомила, що він продовжує голодування в російській колонії, майже не встає. "Все не просто погано, все катастрофічно погано. Олег мені через адвоката передав лист, він майже не встає. Написав, що кінець близький, і він це не про звільнення", - написала Н.Каплан на своїй сторінці у Facebook.

Після цього Л.Денісова звернулася до російського колеги Тетяни Москалькової і голови Ради розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова з проханням обговорити будь-які умови обміну українського режисера для його порятунку. Український омбудсмен підкреслила, що ситуація з О.Сенцовим вимагає негайного реагування з огляду на погіршення стану його здоров'я через тривале голодування.

На початку вересня 2018 року Сенцов передав своїй соратниці з Криму роботу над своїми незакінченими фільмами і сценаріями.

18 вересня Верховна Рада звернулася до Норвезького Нобелівського комітету, запропонувавши кандидатуру утримуваного в Росії українського режисера, політв'язня Олега Сенцова на здобуття Нобелівської премії миру. За відповідну постанову №9040 проголосували 245 народних депутатів.

24 вересня, сестра Олега Сенцова Наталія Каплан розповіла, що її брат втратив надію.

3 вересня адвокат Сенцова Дмитро Дінзе повідомив, що в режисера розвинулася гіпоксія. У колонії політв'язня мають намір годувати примусово.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089633
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору