EN|RU|UK
 Суспільство
  3868  22

 Нові будівельні норми дозволяють передбачати скління балконів під час проектування багатоповерхівок, - Парцхаладзе

Із 1 жовтня 2018 року набули чинності зміни до державних будівельних норм з проектування житлових будинків, зокрема зміна №4 до ДБН В.2.2-15-2005 "Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення", яка дозволила скління балконів і лоджій вище третього поверху під час проектування нових і реконструкції наявних житлових будинків.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

"Важлива зміна, яка набула чинності з 1 жовтня цього року, - можливість скління балконів під час проектування багатоповерхівок. Маю надію, що з її впровадженням ми позбудемося ще однієї радянської звички - самовільно склити балкони. І це унормує ситуацію з естетичним виглядом наших будівель", - сказав він.

Лев Парцхаладзе пояснив, що раніше, відповідно до старих норм, скління балконів у багатоповерхівках під час їхнього проектування відбувалося лише на 1-3 поверхах, через що багато громадян робили це самостійно. "Люди заселялися в нову квартиру і потім склили балкони своїми силами, нерідко псуючи зовнішній вигляд будинків. Як наслідок - маємо засклені в різнобій балкони на фасадах, а ще гірше - жахливі прибудови, які можуть загрожувати безпеці інших жителів та звичайних перехожих", - зазначив він.

Згідно зі змінами до ДБН, скління дозволено робити на балконах та лоджіях завширшки не менше 1,2 м. При цьому площа скління має становити не менше 50% від площі зовнішніх стін балконів, а вікна мають влаштовуватися із сумарною шириною не менше 1,2 м і відчинятися в бік балкона.

"Такі вимоги необхідні, щоб підвищити безпеку людей у разі можливих надзвичайних ситуацій", - наголосив Лев Парцхаладзе.

Крім цього, скасовано обов’язкове проектування порогу або сходів біля входу до житлових будинків. Тому допускається влаштовувати позначку підлоги приміщень на рівні позначки тротуару за умови влаштування твердого покриття із заходами водовідведення.

Також новими ДБН допускається розміщення вбудованих у житлові будинки закладів громадського харчування місткістю не більш ніж 250 місць за умови наявності відокремленої території та входів ззовні.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089520
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору