EN|RU|UK
 Суспільство
  1021  4

 В ICU назвали мирові угоди з "Донецьксталлю" результатом тривалих судових спорів

Керуючий партнер компанії "Інвестиційний капітал Україна" (ICU) Костянтин Стеценко заявляє, що ICU почала набувати права вимоги за кредитами "Донецьксталі" 3 роки тому і витратила значні зусилля на судові розгляди з боржником, а результатом цього стали мирові угоди.

Про це повідомило інтернет-видання delo.ua, пишуть Українські новини.

Рішенням Господарського суду Донецької області затверджено мирову угоду між інвестфондом "Глорі" в особі ICU та "Донецьксталлю". У результаті цих рішень інвестиційна група ICU протягом місяця отримає від підприємств, що раніше входили до групи "Донецьксталь", близько 2 млрд гривень.

"Мирові угоди стали результатом тривалих судових спорів. Ці угоди формалізовані в нинішньому вигляді та затверджені судом унаслідок нашої сильної юридичної позиції", - зазначив Стеценко.

Він додав, що група ICU, серед іншого, вже понад 10 років спеціалізується на роботі з проблемними активами, і це одне з ключових напрямків її діяльності.

"У зазначеному кейсі стратегія ICU базувалася на принциповій позиції захисту прав кредиторів, що, на наше переконання, сприяє залученню інвестицій у країну та є основою для функціонування будь-якої економіки", - сказав керуючий партнер групи ICU.

Стеценко наголосив, що недобросовісні боржники, які ухиляються від виконання своїх зобов'язань, мають розуміти, що на них чекають судові позови, зокрема в міжнародних юрисдикціях, і, врешті-решт, втрата бізнесу.

Він також додав, що на українському ринку є позитивні приклади того, як проблемний бізнес, який перейшов до кредиторів за борги, отримував новий імпульс для розвитку. Як приклад він навів нещодавню успішну реструктуризацію боргів великого аграрного холдингу "Мрія", в якій ICU виступала радником кредиторів, наслідком якої стало залучення стратегічного інвестора в актив.

Згідно з базою судових рішень, у березні 2017 року кредитори "Донецьксталі" за синдикованим кредитом 2013 року на 500 млн доларів звернулися до Лондонського міжнародного суду з позовом на 678,5 млн доларів. Серед них - ING Bank NV, VTB Bank (France SA), Укрсоцбанк, Raiffeisen Bank Int AG, "Аваль", VTB Bank (Deutschland) AG, East-West United Bank SA, Unicredit Bank Austria AG.

Навесні 2018 року компанія зібрала борги "Донецьксталі" на суму близько 280 млн доларів, які належали ВТБ Банку, Ощадбанку та банку "Дельта". Причому в деяких випадках дисконт під час продажу боргів досягав 88%. А у вересні 2018 року Господарський суд Донецької області затвердив мирові угоди за позовами ICU до "Донецьксталі" на загальну суму близько 2 млрд гривень (відомо про 1,42 млрд гривень, близько 13 млн євро та 8,6 млн доларів).

Улітку поточного року Віктор Нусенкіс продав кілька юридичних осіб групи "Донецьксталі" "Метінвесту" та чотирьом іншим компаніям із Кіпру та Британських Віргінських островів із невідомими бенефіціарами. Після зміни власників група "Донецьксталь" погодилася на мирову угоду із ICU. На цей час "Метінвест" контролює 24,99% групи "Донецьксталь", при цьому має опціон на викуп частки, що залишилася у своїх співінвесторів.

Група ICU є однією з провідних у країні з управління активами: під її управлінням перебувають активи понад 500 млн доларів. Основними власниками є її керуючі партнери Макар Пасенюк та Костянтин Стеценко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089460
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору