EN|RU|UK
 За кордоном
  1946  14

 Єврокомісія направила до Суду Євросоюзу скаргу проти Польщі

У Люксембурзі незадоволені ухваленим Варшавою Законом про Верховний суд. Там вважають, що Польща порушила принципи європейського законодавства і поставила під загрозу незалежність судочинства.

Єврокомісія направила до Суду Євросоюзу в Люксембурзі скаргу проти Польщі. Претензії стосуються деяких положень нового польського Закону про Верховний суд, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Польське радіо".

Ці дії стали другим етапом розпочатої раніше Єврокомісією процедури у зв'язку з порушеннями польською владою принципів верховенства права, що є фундаментальними для країни-члена ЄС.

"Сьогодні Єврокомісія вирішила звернутися до Суду справедливості ЄС у зв'язку з порушеннями принципів незалежності судочинства. Це рішення було викликано польським законом про Верховний суд. Також Єврокомісія подала до Суду справедливості клопотання про застосування тимчасових заходів до ухвалення рішення у цій справі", - заявили в Єврокомісії .

Про плани подати подібний позов Єврокомісія повідомила минулого понеділка, 24 вересня. На думку представників Єврокомісії, положення закону, згідно з яким частину суддів відправляють на пенсію, загрожують незалежності судової системи Польщі.

Єврокомісія просить розглянути цю справу якнайшвидше. Крім цього, позивачі хочуть, щоб суд ЄС велів тимчасово призупинити дію польського закону про Верховний Суд, допоки Верховний суд ЄС не закінчить розглядати справу і не винесе остаточний вердикт.

Тепер віце-президент Суду ЄС має вирішити, чи підтримати звернення Єврокомісії. Очікується, що він ухвалить рішення протягом тижня. Якщо віце-президент Суду ЄС підтримає аргументи Єврокомісії, то може також пригрозити штрафом за невиконання постанови. Після цього буде організовано процес. Польща зможе представити свої інтереси і поставити під сумнів доречність позову. А Єврокомісія представить свої аргументи.

Після цього буде ухвалено рішення з питання тимчасових заходів, оскаржити яке буде неможливо. Вирок у цій справі не передбачає остаточного рішення стосовно скарги Єврокомісії на порушення Польщею законодавства ЄС.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089419
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору