EN|RU|UK
 Економіка
  8002  46

 Україна підкорює зовнішні ринки: експерти пояснили успіх вітчизняного бізнесу

Українські бізнесмени поступово починають експансію на зовнішні ринки і створюють позитивну динаміку для розвитку економіки.

Як повідомляє "Обозреватель", за даними Державної служби статистики, станом на кінець 2017 року українські компанії влили в акціонерний капітал іноземних компаній 6,3 мільярда доларів. У піковий 2013 їхній обсяг становив трохи більше 686 мільйонів. У компаній, які інвестують, експерти бачать схожість, йдеться в сюжеті "5 каналу".

Ключові гравці - вертикально інтегровані холдинги з якісно і прозоро вибудуваною структурою. Для них інвестиції за кордон - це ключова умова збереження ринків збуту. І на сьогодні такі все частіше з'являються в Україні, констатують експерти.

"Насправді це дуже позитивні сигнали. Те, що відбувається у світі, завжди країни сприяють експансії власних компаній на інші ринки. Адже разом з цим збільшується і прибуток, так чи інакше - в результаті маємо додаткові надходження, і вплив країн теж транслюється через їхні корпорації", - запевняє Сергій Фурса, фахівець з цінних паперів DragonCapital.

Серед тих, хто зумів, найчастіше звучать компанії харчопрому, агрохолдингу і підприємства гірничої металургії. У списку "Миронівський хлібопродукт" з фабриками в Нідерландах і Словенії, заводи T.B.Fruit в Польщі, потужності групи "Метінвест" в Італії, Болгарії та США. І поки ще наміри "Нібулона" інвестувати в порти Єгипту.

"Це один з таких, ви знаєте, елементів сприйняття країни. І якщо якась компанія стає глобальною, товар тієї компанії стає глобальним, то репутація країни сприймається через призму цього товару", - пояснює експерт-міжнародник Василь Мірошниченко.

Україна, на жаль, не є вагомим гравцем на міжнародному ринку капіталу, констатують експерти. Але поступова його інтеграція в реальний іноземний бізнес призведе до позитивного впливу на економіку країни.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089384
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору