EN|RU|UK
 Політика України
  3081  53

 В Україні дозволили вбудовувати дитсадки в житлові будинки. ІНФОГРАФІКА

В Україні з 1 жовтня дозволено проектувати вбудовані в житлові будинки дитсадки, оскільки вступили в дію оновлені державні будівельні норми (ДБН) з проектування дитячих садків, якими дозволено розміщувати в житлових будинках вбудовані та вбудовано-прибудовані дошкільні навчальні заклади.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook, передає Цензор.НЕТ.

"В дію вступили нові державні будівельні норми щодо дошкільних установ. Уже з 1 жовтня в Україні дозволено проектувати невеликі дитячі садки, вбудовані або вбудовано-прибудовані до перших поверхів житлових будинків. Це може стати справді ефективним способом вирішення гострої проблеми з нестачею місць у дитсадках, яка існує сьогодні", - сказав він.

Парцхаладзе зазначив, що зараз відповідно до норм на 1000 мешканців має бути забезпечено 38 місць у дитсадках і 135 місць у школах, однак фактично цього немає.

"Більшою мірою через тотальну і неконтрольовану забудову міст, гонитвою за великою кількістю квадратних метрів, а не комфортом жителів. Цю ситуацію треба вирішувати, як це роблять у Європі. Там проектування вбудованих дитячих садків - нормальна практика", - зазначив Парцхаладзе.

Він зазначив, що, впровадження цієї зміни сприятиме забезпеченню людей комфортними умовами для виховання дітей поруч із будинком, зменшення диспропорції між будівництвом житла і соціальної інфраструктури в населених пунктах, зняттю соціальної напруги з катастрофічною нестачею місць у дитсадках, позбавлення доріг додаткового транспортного навантаження.

За словами Парцхаладзе, згідно з новими ДБН, розміщення дошкільних навчальних закладів дозволено у вигляді вбудованих у 1-2 поверхи житлових будинків приміщень груп короткочасного (до 4-х годин) перебування, вбудованих у 1-2 поверхи житлових будинків дошкільних навчальних закладів загального розвитку (ясел, ясел-садків, дитячих садків) місткістю до 80 місць, вбудовано-прибудованих у 1-2 поверхи житлових будинків дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 120 місць (до 6 груп), прибудованих до глухих торців житлових будинків дошкільних навчальних закладів загального розвитку місткістю до 160 місць (до 8 груп).

При цьому він підкреслив, що під час проектування таких дитсадків мають обов'язково враховуватися необхідні пожежні вимоги і відповідні норми ДБН щодо житлових будинків.

"Земельна ділянка такого дитсадка має відділятися від прибудинкової території житлового будинку парканом і зеленими насадженнями. Організація та озеленення групових майданчиків, інсоляція і освітленість приміщень у вбудованих і вбудовано-прибудованих дитсадках має відповідати вимогам ДБН щодо захисту територій і будинків від шуму і вимогам Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого Міністерством охорони здоров'я", - написав Парцхаладзе.

Крім того, Парцхаладзе нагадав, що Мінрегіон також зараз вивчає необхідність дозволити проектувати невеликі вбудовані та вбудовано-прибудовані до житлових будинків початкові школи (1-4 класи).

В Україні дозволили вбудовувати дитсадки в житлові будинки 02

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089189
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору