EN|RU|UK
 Політика України
  711  6

 Нацрада ТРМ проведе поглиблений моніторинг мовних квот на телебаченні, - Артеменко

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення анонсувала з 13 жовтня проведення поглибленого моніторингу щодо питання дотримання телеканалами норм мовних квот із моменту повноцінного набуття законом, який встановив обов'язкову частку україномовного контенту на телебаченні в обсязі 75% від усього мовлення.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це голова Нацради Юрій Артеменко заявив у ході прес-конференції за результатами моніторингу мовлення регіональних і місцевих телеканалів у перехідний період (жовтень 2017 - вересень 2018), що відбулася у вівторок в Києві.

За його словами, на цей моніторинг будуть кинуті всі сили держрегулятора.

"У нас зараз дуже багато моніторингів проводиться. Але 13 жовтня всі наші моніторингові служби будуть задіяні в перевірці мовних квот на телебаченні. Це - першочергове завдання. Так, це буде не дуже швидко, оскільки європейська норма моніторингу передбачає потижневий, а не подобовий моніторинг. але місяці за два-три ми закінчимо цей моніторинг і оголосимо його результати", - підкреслив він

Артеменко нагадав, що з 13 жовтня закон про мовні квоти на телебаченні набуває чинності в повній мірі, і попередив українських мовників про необхідність неухильно дотримуватися його норми.

За даними Нацради, за досліджений період середній фактичний показник української мови на регіональному і місцевому телебаченні був на 10% більше, ніж на загальнонаціональних телеканалах, де він становив 83%. При цьому, обсяги трансляції україномовного контенту (і прирівняного до такого з урахуванням норм перехідного періоду) становили 99% (за фактом на 24% перевищує встановлені квоти на момент проведення моніторингу).

За словами Артеменка, найнижчий середній показник фактичного україномовного контенту на телебаченні був зафіксований в Одеській області - 59%, при цьому, з урахуванням умов перехідного періоду, де-юре він становив усі 100%.

Також він зазначив, що за результатами моніторингу сім із 176-ти телеканалів не дотягують до встановленої законом квоти. Зокрема це телеканали: "Третій цифровий", "Думская.TV" і "Південна хвиля" (Одеська обл.), "Горизонт-TV" (Харківська обл.), "Телеканал 100+" (Київ), "Телеканал СТС" (Сумська обл.) і "TV Сигма" (Донецька обл.).

"Після 13 жовтня 2018 року, коли вимоги закону щодо частки української мови на телебаченні набудуть чинності, такі факти будуть мати ознаки порушення законодавства, що означає накладення штрафу в розмірі 5% від суми ліцензійного збору", - підкреслив голова Нацради.

Він також заявив, що у вересні 2018 року штраф за недостатню кількість української мови в ефірі отримала "Телекомпанія "СТС", що здійснює місцеве мовлення в Сумській області - тижневий обсяг україномовних передач на телеканалі "СТС" у проміжку часу з 07:00 до 18:00 був усього 56,1%. Сума штрафу - 3,244 тис. грн.

Згідно з умовами українського законодавства, квоти україномовного контенту в ефірі телеканалів повинні становити не менше 75% загального ефірного часу, під час перехідного періоду до україномовного контенту прирівнюються власний і національний ТВ-продукти.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089125
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору