EN|RU|UK
 Політика України
  1783  23

 Рада схвалила в першому читанні спрощення процедури надання громадянства іноземцям-воїнам АТО

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект (№3433) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів" (щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності і недоторканності України)".

За відповідне рішення проголосували 252 нардепи, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

Разом з тим, парламентарії відмовилися підтримати підготовку цього законопроекту до другого читання за скороченою, спрощеною процедурою.

Законопроектом пропонується внести зміни до законів України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" і "Про громадянство України". Зокрема змінами до Закону "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" пропонується встановити визначення для поняття "участь в захисті територіальної цілісності і недоторканності України" щодо іноземців та осіб без громадянства, які надавали практичну допомогу підрозділам, які беруть участь в антитерористичній операції.

Проектом також пропонується визнати іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності України такими, які перебувають на законних підставах на території України, і надати можливість таким особам отримати посвідку на проживання в Україні на час участі в захисті територіальної цілісності і недоторканності України.

Крім цього, законопроектом передбачається встановлення обмежень щодо добровільного або примусового повернення таких іноземців та осіб без громадянства в державу-агресор або країну, яка не визнає територіальну цілісність України або підтримує агресію проти України.

Внесенням змін до Закону "Про громадянство України" пропонується передбачити норму про спрощений порядок прийняття до громадянства України іноземців та осіб без громадянства, які надавали практичну допомогу в захисті територіальної цілісності і недоторканності України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089115
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору