EN|RU|UK
 Політика України
  2517  40
Матеріали за темою:

 Рада ухвалила заяву щодо ситуації з можливим поверненням делегації РФ у ПАРЄ: Це буде визнанням політичної неспроможності Асамблеї

Верховна Рада ухвалила постанову "Про Заяву Верховної Ради України у зв'язку із ситуацією, що склалася в Парламентській Асамблеї Ради Європи".

За відповідну постанову проголосували 242 нардепи, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

Верховна Рада України в Постанові засудила спроби зняти обмежувальні заходи щодо постійної делегації Російської Федерації в Парламентській асамблеї Ради Європи в обхід резолюцій Асамблеї та внесення змін до статутних документів, які змінюють основні принципи діяльності Організації, та затвердила Заяву Верховної Ради України до парламентів держав-членів Ради Європи у зв'язку із ситуацією, що склалася в Парламентській Асамблеї Ради Європи.

Постановою Голові Верховної Ради України доручено забезпечити невідкладне направлення тексту Заяви до Парламентської Асамблеї Ради Європи і до парламентів держав-членів Ради Європи.

За словами нардепа Володимира Ар'єва (БПП, глава Української делегації в ПАРЄ), сейм Литви ухвалив аналогічний документ. За його словами, Рада Європи не має міняти гроші на свої принципи і йти проти власних документів і принципів, інакше втратить повагу.

Рада вважає політично мотивованою підготовку рішення ПАРЄ про зміну процедури Асамблеї в частині скасування можливості оскаржити повноваження національних делегацій по суті або суттєвого ускладнення порядку такого оскарження. Мета підготовки такого рішення - забезпечити безперешкодне і безумовне повернення в ПАРЄ делегації РФ на тлі категоричної відмови цієї держави виконувати законні вимоги Асамблеї, пов'язані з порушенням Росією статуту Ради Європи.

"Збереження авторитету і політичної спроможності Парламентської Асамблеї в умовах сучасних викликів у Європі можливе тільки за умови забезпечення наявної інституційної спроможності Асамблеї та її механізмів виробництва власних політик. Усвідомлюючи, що знищення інституційних основ означатиме визнання Парламентською Асамблеєю Ради Європи своєї політичної неспроможності слідувати власним рішенням і публічну демонстрацію відходу від цінностей і принципів Ради Європи - верховенства права, демократії та прав людини, - змушуватиме Верховну Раду України та її Постійну делегацію в Парламентській Асамблеї Ради Європи здійснити повний перегляд основ, на яких будується співпраця з Асамблеєю, і механізмів такої співпраці", - йдеться в заяві.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089112
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору