EN|RU|UK
 Політика України
  31572  117

 Понад 200 осіб померло через втручання екс-керівника економічної контррозвідки СБУ Семочка в закупівлю ліків для діалізу, - "Наші гроші"

Високопоставлений співробітник Служби безпеки України Сергій Семочко причетний до припинення закупівлі життєво важливих ліків для діалізу через відмову постачальників платити відкати. Від відсутності препаратів померло близько 200 осіб.

Про це заявили журналісти-розслідувачі проекту "Наші гроші", повідомляє Цензор.НЕТ.

"Одна процедура діалізу коштує 250 грн, до чотирьох процедур на добу, 365 днів у році. Тобто лікування однієї людини на рік коштує понад 300 тис. грн", - зазначають журналісти.

Понад 200 осіб померло через втручання екс-керівника економічної контррозвідки СБУ Семочка в закупівлю ліків для діалізу, - Наші гроші 01

У розслідуванні йдеться, що 2 роки тому в процедуру закупівлі втрутилася СБУ. "Причому втрутилася так, що зупинила її на кілька місяців. Все відбувалося під гаслом боротьби за чесну конкуренцію, а закінчилося дефіцитом препаратів і смертями пацієнтів. В Україні на ліки діалізу держава витрачає до чверті мільярда гривень на рік. У світі є 2 найбільші виробники цього препарату - США і Німеччина. Ліки для діалізу від різних виробників не вважаються взаємозамінними, а витратні матеріали не сумісними між собою. Хто чим почав лікується, то тим і повинен продовжити".

Понад 200 осіб померло через втручання екс-керівника економічної контррозвідки СБУ Семочка в закупівлю ліків для діалізу, - Наші гроші 02

Департаменти охорони здоров'я та аптеки виходили з потреб пацієнтів, тому замовляли конкретні препарати й обсяги для двох груп хворих. Для цього доводилося використовувати тендери під конкретного виробника.

У 2016 році контррозвідка СБУ зацікавилася закупівлями, вказавши на факт відсутності конкуренції. На обласні управління охорони посипалися "листи щастя" підписані Сергієм Семочком. По суті він сказав, що "те, що ви вважаєте невзаємозамінними - можна заміняти, а те, що вважаєте несумісним - можна комбінувати". Фактично Семочко підписав "вирок" пацієнтам, які залежали від цих ліків.

Семочко воював з медиками, чиновниками, постачальником, який з 2015 року відмовився від офшорних схем і почав возити препарати для діалізу безпосередньо від виробника. Адже тоді відпав привід платити відкати СБУ. А ось у СБУ з'явилися питання до закупівель саме цього постачальника. І закупівлі ліків зупинилися.

Директор департаменту "Діалізна терапія" ТОВ "Діавата" Сергій Христинченко заявив, що фактично СБУ треба було показати фармкомпаніям цими діями, що "не платити не можна". СБУ роками "доїла" фармбізнесс, знаючи про те, що ці компанії використовують офшорні схеми. Займалася цим саме економічна контррозвідка СБУ, яку 2 роки тому очолював Семочко.

Понад 200 осіб померло через втручання екс-керівника економічної контррозвідки СБУ Семочка в закупівлю ліків для діалізу, - Наші гроші 03

За даними BIHUS.info, під керівництвом Семочка від фармакологічних компаній стали вимагати проводити тендери. Насправді, зазначають журналісти, у фармакологічного бізнесу лише вимагали "відкати" за можливість закупити ліки. Після того, як ТОВ "Діавата" відмовилося від сірих схем і почало законно завозити ліки, до них приходило до 12 осіб з контррозвідки СБУ, яких посилав керівник департаменту Семочко.

Поки йшли ці процеси, пацієнти залишилися без життєво важливих ліків. Препарат не можна було купити в аптеках. Один із пацієнтів, Володимир Гончарук, розповів, що вижив лише тому, що мав запас необхідних ліків, але так пощастило не всім.

Понад 200 осіб померло через втручання екс-керівника економічної контррозвідки СБУ Семочка в закупівлю ліків для діалізу, - Наші гроші 04

Директор департаменту "Діалізна терапія" ТОВ "Діавата" Сергій Христинченко заявив, що близько 200 осіб не змогли дожити до відновлення поставок.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089078
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору