EN|RU|UK
 За кордоном
  2686  25

 Прем'єр Македонії Заєв хоче довести до кінця зміну назви країни незважаючи на невдалий референдум

Прем'єр-міністр Македонії, соціаліст Зоран Заєв заявив, що його уряд має намір довести до кінця справу з перейменуванням країни попри те, що референдум про це не відбувся через низьку явку.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Радіо Свобода.

У своїх заявах він посилається на "волю народу" і нагадує, що серед учасників референдуму 91,46 відсотка проголосували за договір із сусідньої Грецією. Цей договір, укладений у червні, передбачає зміну назви держави на Північну Македонію, після чого Греція обіцяє розблокувати вже підготовлений вступ країни в НАТО і переговори про її вступ до Європейського союзу.

Натомість національно-консервативна опозиція звертає увагу, що явка на референдум становила лише 36,91 відсотка (для дійсності референдуму було необхідно як мінімум 50%), і заявляє зі свого боку, що треба "поважати волю народу", який підтримав бойкот референдуму, і уряд країни "втратив легітимність". Схожої позиції дотримується й однодумець опозиції, президент Македонії Джорго Іванов, який заявляє, що "народ відкинув" договір із Грецією.

У міжнародних колах закликають Скоп'є продовжити процес зміни назви країни і взаєморозуміння з Афінами, так само, як і македонський уряд, посилаючись на високий відсоток голосів, відданих за договір серед учасників референдуму.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089047
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору