EN|RU|UK
 Суспільство
  789  5

 Стартував конкурс у Нацагентство з питань якості освіти, до складу увійдуть студенти і роботодавці, - МОН

Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти має запрацювати вже на початку 2019 року.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міносвіти, 1 жовтня почався прийом документів на конкурс у Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Податися можна до 31 жовтня.

"Я хочу нагадати, що ми закладали в Закон "Про вищу освіту" Нацагентство як незалежний орган, який візьме на себе більшу частину регуляторних та контрольних функцій із забезпечення якості вищої освіти. Йдеться, наприклад, про акредитацію закладів освіти та освітніх програм, атестацію наукових кадрів, акредитацію спеціалізованих вчених рад, участь у розробці стандартів вищої освіти тощо. Як і в країнах Європейського простору, це має бути потужна експертна організація, що сформує чітку та зрозумілу систему оцінки якості та наглядатиме за тим, щоб всі "гравці" дотримувалися єдиних правил. Нам прикро, що роботу агентства не вдалося запустити ще в 2016 році, згаяно багато часу. Але зараз, коли новий Закон "Про освіту" наказав нам це робити "з чистого аркушу", ми сподіваємося швидко пройти всі процедури та дати старт агентству вже на початку 2019-го", – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.

Він висловив надію, що насамперед Нацагентство стане ключовим гравцем у системі зовнішнього забезпечення якості вищої освіти, а також містком між вищою освітою та ринком праці.

До складу Нацагентства мають увійти 23 члени: 3 представники роботодавців, 2 студентів вишів, не менш ніж по одному представнику від НАН, національних галузевих академій наук, ЗВО державної, комунальної та приватної форми власності.

Щоб взяти участь у відборі, потрібно надіслати пакет електронних (сканованих) копій документів на електронну адресу t_panchenko@mon.gov.ua 

Подавати документи на конкурс можуть фахівці профільних установ – вишів, НАН, галузевих академій наук, а також ті, хто відповідає кваліфікаційним вимогам до кандидатів. Зокрема, усі претенденти мають вільно володіти українською мовою.

Серед інших вимог – вища освіта (крім студентів), науковий ступінь або вчене звання, досвід наукової роботи (крім студентів та роботодавців). Водночас представники роботодавців повинні мати досвід роботи за фахом не менше 5 років. Студенти або курсанти на момент участі у конкурсі мають підтвердити статус здобувача освіти.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3089042
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору